Hislerde iç Karmaşası - Şura Eren (Hayatın İçinden )

Hislerde iç Karmaşası - Şura Eren (Hayatın İçinden )

A+ A-

Huzursuz olmak...

Öncelikle bu paylaşımdan önce ki yazımda size ilham aldığım şeylerden ortaya neler çıkardım onları paylaşacaktım ama şuan içimden bu yazıyı yazmak geçti onun için lütfen beni affedin bir sonra ki yazımda paylaşacağım. Sevgiler..

Bazen huzursuz olmak iyidir diye düşünüyorum, aslında huzursuzluk değil  bu duruma bir ad koyamıyorum fakat iç karmaşası da diyebiliriz huzursuzluk mutsuzluk ama bir yandan da yaşamaya duyulan ilgi gibi bir durum söz konusu, bu karmaşadan çıkma isteği ama çıkmaya çalışırken daha çok boğuluyormuş gibi , tanıdık veya tanımadık birine anlatma isteği fakat anlamayacağını düşünüp vazgeçmek ,ikilemlerde kalmak, birinin gözünün içine bakıp ben seni anlıyorum denmesine  ihtiyaç duyup hem de bu durumu kendi başına atlatmayı düşünmek... Çok karmaşık bir hal aldı farkındayım söylediklerimi anlamaya bilirsiniz bu çok normal çünkü ben bile yazarken bu ikilemleri anlamıyorum.

Lafı fazla uzamayıp iyi tarafına geçeceğim iyi tarafı ise bu durum odaklanmamı sağlıyor olması, uzun zamandır yapmadığım yapamadığım şeyleri yapmamı sağlıyor. Sanki iç benliğime dönüp kendimi dinleyip ertelediğim şeyleri o anda düzene koyup yapmamı sağlıyor, daha dikkatli oluyorum daha düzenli daha tertipli daha suskun ve dinleyen. Beni çoğunuz hatta belki de hiç biriniz tanımıyorsunuz ama ben dağınık ve çok konuşkan bir insanım dağınıklığı seven ve bu durumu çok yadırgamayanlardanım fakat işte bu durum garibime gidiyor bu zamanlarda toplu oluyorum dağınıklık istemiyorum ve bir anda her şeyi düzene koyuyorum. Bu durum bazen bana gerçekten ilham bile veriyor,resim yapmaya başlıyorum istemsiz, olduğum yerde her hangi önemsiz bir kağıda yada böyle yazı yazmaya başlıyorum, kalkıp bir kek yapıyorum mesela, yalnız olmak istiyorum ama aynı zamanda sevdiğim birine sarılmak ve ağlamak istiyorum bu gibi durumlar oluşup işin içinden çıkmak biraz zor oluyor.  

Farklı bir ben ile karşılaşıyorum ve bu kızı da seviyorum onu olduğu gibi kabul ediyorum.

Uzun lafın kısası hislerime farklı yönlerimi ortaya koyduğu için teşekkür ederim.Sizde benzer durumlar yaşıyorsanız bilin ki yalnız değilsiniz en büyük destekçiniz yine kendinizsiniz, elinizi tutun ve hislerinizin her yönlerini sevin olduğunuz kişiyle gurur duyun bu durumlar geçici ve sizi daha güzel duyulara hazırlıyor. Ben böyle olduğunu düşünüyorum.  Kendinize çok  iyi bakın bir sonra ki yazıda görüşürüz.

13-10-2022
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir