Sizce mutluluk nedir?  'Seda Tener'

Sizce mutluluk nedir? 'Seda Tener'

A+ A-

Hadi bunca derdin tasanın içinde mutluluğumuzdan bahsedelim tam da şuan. Evet, tam da şuan bahsedelim. Belki yorgun bedenini yatağa bıraktığın şuan, belki de mutfakta yemek hazırladığın an, mesela stresli çalışma saatinde telefonu eline aldığın şu dakikalarda ya da evde büyük bir bunalımın eşiğinde olduğun şuanda…

Durup düşününce o kadar zor aylar geçirdik ki… Kimimiz çalıştığına şükretti kimimiz çalışmadığına. Ama tam da şuan aldığımız nefese şükredelim istedim. Çünkü maksimum 1.5 kilogramlık beynimizle tonlarca şeyi düşünürken ufak şeylere şükretmeyi de unutuyoruz.

Unutmak demişken, sizce nedir mutluluk?

Bazen eline aldığın kalem kağıt, bazen tuşlarına dokunduğun klavyedir mutluluk belki de. Bazen yoğun geçen günün sonundaki şiddetli baş ağrısıdır. Belki de ayağını vursa da gün boyu o ayakkabıyla yürüyebilmektir ya da aylarca çalıştıktan sonra günlerce geç saate kadar uyumaktır. Manzaraya karşı içilen bir Türk kahvesidir belki de alelacele içilen yarım kalmış bir fincan kahvedir. Belki uzun uzun yapılan kahvaltılardır belki de simit, poğaçadır mutluluk.

Poğaça demişken, cidden mutluluk nedir sizce?

Çocuğuna yaptığın poğaça mı, eşine hazırladığın akşam yemeği mi? Ya da kendine hazırladığın koca bir tabak soslu makarna mı? Evli olmak mıdır mutluluk ya da sultanlık mıdır bekarlık? Eksik olmak ya da tamamlanmak mı?

Tamamlanmak demişken, mutluluğunla tamamlandın mı gerçekten?
Kaynakça

Kullanılan Görsel: 

https://www.freepik.com/free-vector/tiny-people-beautiful-flower-garden-inside-female-head-isolated-flat-illustration_11235915.htm#query=emotions&position=23

07-02-2021
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir