Güneşin Altında  - Hilal Atik  (Görsel İletişim Tasarım - Öğrenci)

Güneşin Altında - Hilal Atik (Görsel İletişim Tasarım - Öğrenci)

A+ A-

  Kaçmak için karmaşaya gir, dolan dur. Sakin kal, kendini dinle. Kafa dağıt, gez eğlen. Bağımlı ol, kurtul. Çemberin aynı noktasına geri dönersin. Hangi çıkmaz sokağa girersen gir, caddenin bir köşesine çıkarsın. Önemli olan o köşede seni ne beklediğidir.

  Eşitsizliğin ve değersizlik duygusunun zirveleri gördüğü şu hayatta, bulunduğu durumdan memnun olmayan insanlar hep kaçıyor bir şeylerden. Uzaklaşıyor, hayal kuruyor, bahane uyduruyor. Uzun ya da kısa süren bu zamandan potansiyelinin farkında olanlar kazançlı çıkıyor. Kişiden kişiye değişen ‘ ben yapabilirim ,  varım. ‘ algısını kazanmak oyunun ilk seviyelerini doğrudan atlamak oluyor.    

  Hayatta ulaşabileceğimiz en yüksek mertebenin kendimizin en iyi hali olmak olduğuna inanıyorum. Herkes için farklı tanımlanan başarı terimi de içimizde bir yerlerde bulunmayı bekliyor aslında. İnanmak değil de ;  özünü, kendini keşfetmek başarmanın yarısı kadar değerli. Neler yapabileceğinin farkına vardığın anda filmlerde olduğu gibi bir şimşek çakıyor kafada. Pişmanlık seziliyor içten içe.

  Bizzat kendimde deneyimlediğim bu öze dönüş beni epey şaşırttı. Başta anlattığım gibi kaçıp duruyordum. Değersizlik duygusu alıp başını gitmiş, umudun kırıntısı kalmamıştı içimde. Ucu görünmeyen, güneş doğsa aydınlanacak olan yola; sabah olana kadar küçük el fenerleri tutup durdum. Baktım olmuyor; güneşin doğmasını beklemek yerine içimdeki güneşi keşfetmeye başladım. Zaman geçtikçe bende var olan ama gün yüzüne çıkaramadığım farklı özelliklerimi gördüm. İyisiyle kötüsüyle gerçek beni anladım.

  Benliğimle alakalı hayali bir ön yazı yazıyorum diyorum ben buna. Paylaşılmaya hazır olduğu an tam olarak kendimi ruhen tanıdığım, içimle dışımı harmanladığım an olacak. Ön yazımın son sözünün hayatımın hangi dönemine denk geleceğini kestiremesem de; içimdeki güneş batana kadar bunun tadını çıkarıp, alabildiğim kadar verim alacağım ondan.

  Akşam olup,  gün ışıkları yeryüzünden kaybolmadan ya da iş işten geçmeden, nasıl söylemek isterseniz, bu güzelliğin farkına varıp keyfini çıkarmanızı dilerim.

 


Kaynakça

unsplash.com

27-04-2023
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir