Tatilde Yapabileceğin Basit Egzersizler  'Ece Kutlu'

Tatilde Yapabileceğin Basit Egzersizler 'Ece Kutlu'

A+ A-
Uzun bir aradan sonra herkese merhaba!

Görüşmeyeli çok uzun zaman oldu farkındayım. Mevsim ilkbahardan yaza döndü.
Haliyle bu arada bütün blog, dergi, tv programlarında ‘ beach body workout ’ içerikli egzersizler gördük.
Güzel günler göreceğiz deyip tatilin hayalini kurduk.

Belki tatil için bir spor salonuna bile yazılmış olabilirsin. O zaman bu kadar emeğin boşa gitmesin. Senin için havuzda ve denizde yapabileceğin basit egzersizleri düzenledim. 
Hızlı bir ısınma! Basitçe havuzun içinde koştuğunu düşün. Kollar görseldeki gibi dizlerle uyumlu hareket ediyor ve bu egzersizi 3 kez 45 saniye tekrarlayıp 15 saniye dinlenebilirsin.


Isınmada yaptığın gibi kollarını ve dizlerini senkronize bir şekilde çalıştırmaya devam. Her dizini vücuduna çektiğinde yana bir adım at.30 saniye aynı yöne hareket ettikten sonra 15 saniye dinlenip diğer yöne hareket et. Bu şekilde 2 set yapabilirsin.
 
  
Kol ve bacakları hareketi yaparken parmak ucunda, tamamladıktan sonra havuz tabanına basarak aynı anda  ve ters yönlere doğru çeviriyoruz. Egzersizi 30 saniye yapıp 15 saniye dinlenerek 3 kez tamamlayabilirsin.Yana geniş bir adım at. Diğer bacağını da yanına getir ve olduğun yerde kocaman bir sıçra. Egzersizi 45 saniye yapıp 15 saniye dinlenerek her yöne doğru 3 kez tekrarlayabilirsin.


Kollarını omuz hizasında birleştir. Kollar, gövden ve bacaklarınla birlikte bir yöne doğru dönmeye çalıştı. Tekrar ortaya dön ve hareketi tekrarla. Egzersizi her bir yöne 20 kez ve 3 set yapabilirsin.


Havuzun bir ucundan diğer ucuna doğru hızlı bir şekilde koşup başladığın yere geri dönmeye çalış. Bu egzersizi de üç kez tekrarlayıp aralarda 15 saniye dinlenebilirsin. 
 

Eğlenceli ve keyifle yapabileceğiniz bir videoyu da sizlerle paylaşıyorum:

Ece Kutlu

Yüzme Antrenörü


24-12-2018
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir