5 Şok Bilgi 'Gökçe Orakcı'

5 Şok Bilgi 'Gökçe Orakcı'

A+ A-

Herkese merhaba

Kimler küçük bilgilendirme notu ister.

Sizlere danışanlarımdan ve dolayısıyla halktan çok sık duyduğum birkaç zayıflama yönteminden bahsedeceğim sevgili okurlarım.

 

Birkaç yanlıştan bahsedeceğim;

1.     Limon suyu içmek : Meyveler bizim için yüksek vitamin-mineral ve posa kaynağı olan besinlerdir. Aslında meyvede KATLANDIĞIMIZ şey şeker iken meyve suları gibi limon suyunu da saf içmek maalesef saf şeker almaktan ibaret oluyor. Yani limon bir meyveyse suyunu içmek size yağ yakTırmaz. Sadece şeker alımınızı artırır.

2.     Yoğurda pul biber eklemek : Maalesef bu da yağ yakımı için yapılan bazı yanlışlardan. Baharatlar yemeklere lezzet amaçlı eklenen besin öğeleridir. Bazıları da pul biber gibi, acı oluyor. Ancak acının metabolizmaya etkisini biliyoruz da neden yoğurda eklendiğinde ultra fat burn olsun ki. Ya da olsaydı Amerika’nın %72’si obez mi olurdu J

 

3.     Sabah aç karna sirke içmek : Efendim mide asidik bir organdır. Yani mide, sindirim sistemi içerisinde salgısı en asidik olan organdır. Peki yağ yakmak için asidik bir besin içmek zaten asidik olan bir organa ne kadar iyi gelebilir ki. Unutmayın ki ‘Keskin sirke küpüne zarar’ derler. Boş midenizi diyetisyensiz umutlarınız sebebiyle sirke ile doldurmayın efendim.

4.     5 saatte bir beslenmek : Bu profesyonel bir danışan tarafından duyabileceğimiz, altı bilimsel makalelerle doldurulmuş bir cümledir. Burayı daha dikkatli dinleyelim J biliyorsunuz ki genel olarak biz diyetisyenler  6 öğün beslenerek zayıflama programlarının insülin sekresyonu için en ideal olanı olduğunu savunuruz. Ancak diyet parmak izi gibidir unutmayalım. Her beslenme protokolü her bireye uygun olmaz. Olmayabilir. Bazı danışanların insülin salınımında sorun olması sebebiyle daha dikkatli davranmak gerekir. 6 öğün beslenme herkese uymayacağı gibi, 5 saatte bir beslenme de herkese uygun olmayabilir.

5.     Su diyeti : Evet yanlış duymadınız. Mideyi su ile doldurmak. Bu davranış günde 5-6 litre su içerek açlık bastırmaya yönelik tehlikeli bir hareket. Bunu deneyen danışanlarımın sayısı az olmasıyla beraber  tehlikenin de ancak benimle konuştuktan sonra farkında oluyorlar. Efendim kendinizi açlıkla sınamayın. Israrla aç kalmak için böbreğe yapabileceğinden daha çok sorumluluk yüklemeyin. Aç kalınarak yapılan bir diyet sizi zayıflatır zayıflatmasına ancak iç organlarınızın dili olsa AÇIM ! diye bağıracaklar. Onları enerjisiz bırakmak geleceğe yapılmış en büyük kötü yatırımdır.Sözün özü, 1 beden bahşedilmiş size, gelin ona en iyi şekilde davranalım… Ben sıkıldım bu bedende, bana başkasını verin diyenlere sesleniyorum : ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLSE KARDIR !


Diyetisyen Gökçe Orakcı

27-09-2018
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir