Özgürlük Adına Son   'Ceyda Yaman'

Özgürlük Adına Son 'Ceyda Yaman'

A+ A-

     Bir kez daha işitiyoruz ki varoluşsal sancılarımız hala devam etmekte olup ne istediğimizi bilmez bir konuma ulaşmışız. Küçük küçük başlayan kendini tamamlayabilme hissi yine yitip gitmişse ne olmuş? Eskileri keşkelerle süslediğimiz o an var ya mümkün olsa hiçbir zaman dilimine sığamayacak bir ehemmiyet misaliymiş meğer.

     Bugün hazırlanış aşamasında olan tüm fikirler, yarının karanlığına bir nebzede olsa aydınlık katmayacak mı kendinden. Bir oluşu sonsuzluğa uğurlarken birtakım sancılar çekmesi de bu yüzdendir sanırım. Sonlara varan bir ritim gibi… Nefes alış ve verişler hissettiriyorsa işte o zaman biraz biraz kendini bulma yolunda büyük birer adımın haberleri de yakın demektir. Oysa kimse düşünmez alınan nefesin can verişini, ruha ruh katışını. Biz ayrı birer parantez açalım; nefesin hayata bağlayışına. Tam o an ruhun yükselişiyle rüzgârda bir takım yüklerden arınmanın mutluluğuna erişeceğimiz son saniyeleri hesaba katabiliriz. Ve heyecanın o küçük mırıltılarını bulabiliriz etrafta. Son saniyelerini yaşayan sonsuzluğun imkânsızlığına dair ama içindeki imkân gibi.

     Sabah uykusunun son deminde sanki bir güç ama emin olunamayacak kadar kendini varoluşta yok etmiş gibi. Mümkün olduğunca sana ait ama bir o kadar değilmiş aslında. Burada aslında anlamlandırabileceğimiz kelimeler yetersizliğini o kadar koruyor ki. Sadece sana biz söyleyebiliriz ancak bunu.

     Rüzgârdan bahsetmiştik ya bir boşluğu doldurmasın mı şimdi? Gittikçe daha da derinleşen bir düşüncenin etrafında. Seni sen yapıp zamanda yolculuğa uğrarken sesini kulaklarına fısıldasın. Bu zamanın kıymetini daha değerli hala getiren o saniyeler silsilesi kendimden bir parçayı da kaygılarıyla beraber sürükledi. Kim bilir belki sonsuzluğa adım adım yaklaştım fakat ben sadece sesini işitebiliyorum.

     Mırıltılanma sürecini geride bırakacak şekilde huzur oldu sanki etraf. Biran neye uğradığını şaşırarak vaktin birinde buluşmak dileğiyle kaldım…


Kaynakça

https://www.pexels.com/tr-tr/fotograf/aksam-astronomi-belli-belirsiz-ebediyet-2753453/

 

13-12-2019
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir