Bir Dilek Tut - Ayşe Nur İvriz (Diyetisyen)

Bir Dilek Tut - Ayşe Nur İvriz (Diyetisyen)

A+ A-

Yeni bir yıldan merhaba demeden önce biten bir yıla elveda diyerek başlıyorum yazıma. Birçok yerde ‘yeni yıl temalı’ konseptleri görüyoruz, yeni yılda dileklerimizi gerçekleşeceğinin umudunu yeşertmeye çalışıyoruz. Belki de yeni olana verdiğimiz önem hayatımızdaki etkisini böyle gösteriyordur. Yoksa Dünya’nın, Güneş’in etrafındaki yörüngesinde bir tam tur yapmasına bu denli kutlamalar yapabilir miydik?
Peki yeni kavramı herkeste aynı duyguyu uyandırabilir mi? Herkes umut edebilir mi, dilek dileyebilir mi? Ve her dilek gerçekleşir mi?

Yeni yıl kutlaması kimisi için sevdikleriyle güzel bir yemekte buluşmaktan fazlası değilken kimisi için yiyebilecek yemek bulmak bile fazla!

 

Kimisinin dileği hayatımızın böyle güzelliklerle devam etmesiyken kimisinin dileği de hayatlarının böyle devam etmemesi.


 

Yeni yıl bize aynı zamanda yeni bir yaş da kazandıracak. Kimilerimiz bugün için gün sayarken, kimilerimiz yaşadığı zamanın bir an önce bitmesi için günleri sayacak.


Benim yeni yıldan beklentim ise artık yeni kavramı olmaksızın umut edebilmek, dileklerimizin şartlara göre değişebileceğini ama gerçekleşmesi için beslediğimiz umudumuzun ortak olduğunu kabul edebilmek.
Yarınlarımızın güneşi olan çocuklarımızı karanlıkta bırakmamak. Bir dilekten, umuttan da öte…
Belki o zaman Dünya’nın, Güneş etrafındaki yörüngesinde bir tam tur yapmasına gerek kalmadan da kutlamalar yapabiliriz.

  


Kaynakça

Görseller Canva'da tarafımca kolaj haline getirilmiştir.

23-12-2022
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir