Çatıda Hayal - Sümeyye Göktepe (Hayatın İçinden )

Çatıda Hayal - Sümeyye Göktepe (Hayatın İçinden )

A+ A-

Hayalleriniz yoksa mutlu olamazsınız.

Bir hedefe ulaşmak istiyorsanız, rastgele yaşamak istemiyorsanız, mutlaka hayalleriniz olmalıdır. Eğer o hayalleri, bir kere kaçırırsanız bir daha mutlu olamazsınız. Kaçırdığınız hayallerin yerini asla başka bir heyecan, mutluluk, hayal koyamazsınız. Gerçekleştiremediğiniz, gerçekleştirmek için hiç çaba sarf etmediğiniz bir hayaliniz varsa, içinizde yaraysa bilin ki o hayal gerçekleşene kadar o yarayı iyileştiremezsiniz. Sürekli kanarsınız ve o yarayı bulamazsınız. Hep başka olaylarda ararsınız. Mutlu hiçbir şekilde olamazsınız. O gerçekleştiremediğiniz hayalin, hırsını çocuklarınızdan, eşinizden annenizden, babanızdan; asilikle, uyuyarak, yemek yiyerek, çıkarırsanız kendinize de hiç kızmayın.

Eğer gerçekten iyileşmek isterseniz, derindeki yapamadığımız hayalleri kontrol etmelisiniz. Eğer hiç hayal kurmammışsanız. Siz bu hayatta kendinizi ötelemişsinizdir. Acilen durup şunu demelisiniz:

Dur ve düşün ben napıyorum? ve neredeyim? gerçekten istiyor muyum? mutlu muyum? sonra ya kaldığınız yerden devam edeceksiniz ya da o nokta sizin dönüm noktanız olacaktır. Acilen gerçekleştirmediğiniz ve hiç çaba sarfetmediğiniz ya da imkanlar doğrultusunda yapamadığımız hayallerinizi bulup onlar için çaba sarfetmelisiniz.

Bir gün;

Hızla, kayısı ağacından tutundum ve tırmandım sağ ayağımı, ağaca attım. Sol ayağım havada asılı kalıp, sağ elimle üst ince dalı kavradım ve kayısı ağacın tepesine oturdum.3 5 kayısı yedikten sonra, sağ ayağımı boşluğa atıp, kiremidin ucuna bastım. Çatıya atlayıp dizlerimin üstünde, ortaya doğru ilerledim. Saat akşam on buçuktu muhtemelen arkadaşlarımla saklambaç oynuyorduk ve benim canım çok sıkılmıştı. Uzandım çatıya, cebimden yarıda kalan kayısımı çıkardım ve kütür kütür yiyerek yıldızları izliyordum.

Hayallerimin içine daldım. İki oğlum, köpeğim, kedim, eşim bir dükkânım olsun. Tüm kasaba beni tanısın, herkese gülümseyerek geçip dükkanımı açayım. Çocuklar okuldan yanıma gelsin. Akşam sıcak bir çorbamız. Bahçemden topladığım domateslerin dallarını koklayarak çorbamı yudumlamak… Çocuklar koştururken, dükkânımın bir köşesinde kalemimin defterde hızlı hızlı ahenk içinde deftere geçişini duymak...Benim hayalim hep buydu. Eğer birini kaçırırsam, ben bu hayatta en zengini bile olsam, mutlu olamayacağımı çok iyi biliyorum. Şimdi bu yolda gülerek ilerlemeye çalışıyorum.

Ne zaman bu hayalimden uzaklaşsam sinirli, asi ve ağlayarak bulurum kendimi...

Bu benim hayalim! bir gün bu hayatın içinde olacağım. Olamasam da benim hayalim bu, mutluyum ve koşuyorum ya da koşmaya çalışıyorum...


Kaynakça

pexels.com

30-03-2023
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir