Turgut Alp Bekoğlu- Love Jazz, Albüm Bekleyişi 'Sıla Müftüoğlu'

Turgut Alp Bekoğlu- Love Jazz, Albüm Bekleyişi 'Sıla Müftüoğlu'

A+ A-

Uzun ve yoğun bir aradan sonra merhaba ! Mesafeleri artık çok da uzatmamak dileğiyle, sizlere harika bir müzisyenden ve onun heyecanla beklediğimiz albümünden bahsetmek istiyorum.
LOVE JAZZ!

Turgut Alp Bekoğlu'nu özellikle davulcu arkadaşlar ilgiyle takip etmektedir diye tahmin ediyorum. Çünkü kendisi Türkiye'nin en kıymetli davulcularından bir tanesi. Armonik sayılmayan bir ritm enstrumanıyla, çıkardığı ton ve kendi stiliyle dinleyiciye hissettirdikleri tarifsiz. Henüz tanışmadıysanız da, dinlemeniz ve müziğiyle tanışmanız gereken müzisyenler listesine hemen almalısınız. 

 
Erkan Oğur ve İlkin Deniz ile birlikte kurduğu "Telvin" grubuyla çokça bilinse de, müzisyen Erik Truffaz, Sezen Aksu, Marcus Miller, Ajda Pekkan, George Benson gibi pekçok kıymetli müzisyenle sahne yapmıştır ya da onların stüdyo çalışmalarına destek olmuştur. 

                                   
ABD Houston Internationa Festival (1995), North Sea Jazz Festival (1998) gibi dünyanın çok önemli müzik festivallerinde çalmış, beğeni toplamış, tabiri caizse bizi gururlandırmıştır. 1996 yılında müzik sektörünün önde gelen isimlerinden Arif Mardin'in daveti üzerine New York'ta müzik çalışmaları yapmıştır.

Günümüzde ise Telvinİlhan Erşahin's İstanbul Sessions gibi çok kıymeti ekiplerle müzik çalışmalarına devam etmektedir. Workshop çalışmaları, verdiği dersler ve tavsiyelerle genç müzisyenlere yardımcı olmaktadır.

  

 

Bu yazıyı biraz erken, biraz hevesle; albüm çıkmadan yazmak istedim. Çünkü bu güzel müzisyenle daha tanışmayan, dinlemeyen varsa; belki bu yazı sayesinde tanışır benim gibi heyecanla albümü beklemeye başlar.Albümün ismi: Love Jazz ! Tuşlu çalgılarda Genco Arı, bas gitarda Caner Üstündağ davulda tabiki Turgut Alp Bekoğlu dinleyeceğiz. Albümün prodüktörü ise Hakan Kurşun imiş. Bu ekipten çıkan şarkıları, düzenlemeleri heyecanla beklemekteyiz. Konuk sanatçılar da vardır diye tahmin ediyorum, o da işin heyecanı olsun.

 

Her yazımda az da olsa değinmek istediğim bir konuya değinmeden yazıyı kapatamayacağım. Enstrumancıları takip etmek, dinlediğimiz müziğin oluşum aşamasında kat be kat emek veren çılgın müzisyenleri araştırmak bilmek için illa müzisyen olmamıza gerek yok. Enstrumantel müzik dinlerken keyif alabilmek için de illa müzisyen olmamıza gerek yok. Yeter ki samimi ve saygılı bir dinleyici olmayı bilelim. Bir albüm edinip kartonete bakmayı es geçmediğinizde, o albümde çalan müzisyenin davulcunun, bascının başka hangi albümlerde çaldığını araştırmaya başladığınıza, daha çok keyif alacaksınız. 

 

Uzun lafın kısası, Love Jazz yolda. Hevesle beklemedeyiz. Çıkar çıkmaz albüm yazısı da gelecektir. O zaman albüm çıkana kadar, Turgut Alp Bekoğlu'nu tanıyanlar tanımayanlara anlatsın, haydi siz de hevesle bekleyenler kervanına katılın. Sevgiyle.. 

 

07-06-2018
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir