Seslerini Duyalım - Ayşe Nur İvriz (Diyetisyen)

Seslerini Duyalım - Ayşe Nur İvriz (Diyetisyen)

A+ A-

Hiyerarşi kelimesi toplumdaki insan ilişkileri için düşünüldüğünde olumsuz anlam doğururken, insan hayatının ihtiyaçlarında hiyerarşik bir düzen olması aslında insan ve toplumun temelinde yer almaktadır. İhtiyaçların temelinde ise nefes almak, beslenme, barınma gibi fizyolojik ihtiyaçlar vardır.
Maalesef ki yaşadığımız bu üzücü günlerde birçok kişi için beslenmeden ve barınmadan söz edemiyoruz. Belki de yeni kelimeler bulmalıyız bu acıyı anlatmak için!
Ancak elimizdekilerle yeni acıları önleyebiliriz. Bir doğa olayının bize neler yapacağını veya doğa olayının ne zaman olacağını bilemiyoruz ama doğa olaylarına karşı nasıl önlem almalıyız bunu biliyoruz. Ya da elimizdekilerin hakkını veremezsek doğanın bize neler getireceğini bilemesek de bizden neler götüreceğini tahmin edebiliyoruz.
Örneğin; ilerleyen zamanlarda dünya nüfusundaki artışa karşı beslenmedeki yetersizliği görebiliyoruz. Hatalarımızı düzeltmek için hala zamanımız var, bu zamanı iyi kullanabilirsek yarının sesini ve hatta hızlı olursak bugünün sesini duymuş olacağız.

 

 

14-03-2023
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir