İstediğin Kadar Saklan Bir Bakışta Bulurum Seni - Zehra Erdin (Gazeteci)

İstediğin Kadar Saklan Bir Bakışta Bulurum Seni - Zehra Erdin (Gazeteci)

A+ A-

İstediğin kadar saklan bir bakışta bulurum seni. Dilediğin kadar uzağa git ben bir şekilde yakalarım seni.

Aynaya bakarken gördüm. Nerede olursan ol, ben bulurum seni. Ne kadar değişmiş olabilirsin. Asıl azmaz bal bozulmaz derdi anneannem. Bozul istersen ben tamir ederim seni.

Sıkıştın diye kaçmak istiyorsun. E durma koş, ben izlerim seni. Yolun sonunu göreceksin biliyorum. Dertlenme son dediğin yerde de ben olacağım yanında. Çıkmaz sokakta tek bırakmam seni. Üstüne gelir belki duvarlar ya da açılmaz hiçbir evin kapısı. Meraklanma, ben ferah bir ev olurum yine sana.

Bıkkınlık çöktü üstüne değil mi? Her gün aynı şeyi yaşamaktan, sürekli başa dönmekten tiksinti geldi. Tıkandı kaldı her şey. Üstü üste birikti yapman gereken tüm işler. Bırak sorumlusu olduğun işleri okurum diye ayırdığın kitaplar bile koca bir kuleye döndü. Başladın birine sonunu anlayınca bıraktın. Bahar temizliği yaklaşıyor. Onu da yapmayacaksın değil mi? Her şeyi bitirdim baharın gelişine hazırlanmak kaldı diye hayıflanıyorsun biliyorum. ‘’Hayatımın kara lekelerini sildim pakladım şimdi sıra yağmur lekeli camlarıma mı geldi’’ diye söyleniyorsun oturduğun yerde. Bankayı da aramadın daha. Buzdolabına yapıştırdığın faturaları da ödemedin. Her şey son gününe kalsın ne var değil mi. Öncelikli halletmen gereken şeyler var. Neyse biraz daha uyu kalkınca yaparsın.

Karartma içini be. Çözeceğiz dedim ya bir şekilde. Hem korkma, düştüğün kuyudan çıkaracağım seni. Olmadı ben de düşeceğim yanına. Daracık çukurda iki kişi olur mu deme sakın. Olabileceğini biliyoruz. Sen ve ben daracık alanlara neler sığdırmaya çalıştığımızı ve kimi zamanda hakikaten başardığımızı biliyoruz. Kaybettiğimiz de oldu biliyorum hatırlatma.

Toplayıp her şeyini bildiğin her şeyden uzaklaşacaksın. Meraklanma ben yanında taşıdığın bavulun olacağım. Sokak sokak adım adım bilirim dediğin yerden kaçacaksın. Köşe başında karşılayacağım ben seni. Bilmediğin yerlere birlikte gideceğiz. Geldiğimiz yer gibi tanıyacağız orayı. Yine birlikte yapacağız.

Aşina olduğun yüzlere tüküreceksin. Helal olsun diyeceğim ben senin tam yanında. Akıl verene, yol göstermeyene, çok konuşana, ağzını bıçak açmayana, derdine dertlenene kuyunu kazana… Kim varsa bağıracaksın suratlarına. Daha yüksek diye sesleneceğim ben senin tam arkanda. 

Herkesin bildiği doğrulara karşı geleceksin. Maruz kaldığın tüm nasihatleri tek tek iade edeceksin. Durma diyeceğim ben sana.

Kilitlendiğin dolaptan kurtulacak bir daha hapsolmamaya yemin edeceksin. Gurur duyacağım ben seninle. 

Doğan güneşe bile çıkışacak akşam batarken üzüleceksin. Ben kırmızıya dönen gökyüzünün sıcaklığında, gün batımını izlediğin sandalye gibi olacağım altında.

Aynaya bakarken gördüm. Asma suratını. Bir dağ olacağım sana gerekirse, düşmeye niyetlendiğinde yaslanabileceğin. Bir gökyüzü olacağım sana, daraldım dediğinde kaldırıp başını bakabileceğin. Bir anne kucağı olacağım, korktuğunda gelip saklanabileceğin. Kötü günler geçecek diyemem. Ama iyisi gelene kadar bekleyeceğim seninle. İyi gününde başardık diye sarıldığın olacağım ben.

Dedim ya aynaya bakarken gördüm. İstediğin kadar saklan bir bakışta bulacağım her zaman.

 

 


Kaynakça

Kullanılan Görsel: https://unsplash.com/photos/5hGsBw6gsws

29-04-2021
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir