Hoşgeldin Ryanair !! 'Tuğçe Çayırgan'

Hoşgeldin Ryanair !! 'Tuğçe Çayırgan'

A+ A-

Sevgili takipçiler ,
Biliyorum çoğunuz seyahatle ilgili bir yazı gördüğünüzde artık diyorsunuz ki  ‘’ Dolar 4 ü geçmiş Euro 5 i , ne seyahatinden bahsediyorsun ? ‘’.  Ee haklısınız da. Hem de yerden eksosfere kadar. İşte böyle bir anda, Avrupa’nın en popüler ucuz havayolu Ryanair nihayet Türkiye pazarına girdi. (Islık + Alkış  efekti )

Hem deee ilk uçuş Dalaman – Bratislava ! (Bkz. Bratislava’ya Gideceklere Öneriler  – Tuğçe’nin Seyahat Defteri )
Biletler yaklaşık bir aydır satışta ve fiyatlar 39,99 sterlinden başlıyor. Tükenmeden almanız şiddetle tavsiye olunur. Malum Bratislava , konumu ve seyahat imkanları itibariyle Avrupa’ya açılmak için fevkalade bir ülke .


               

Alternatif Seyahat Planı :

1.     Adım :  Yaşadığınız şehirden (Muğla’da yaşıyorsanız harikülade) Dalaman’a bir uçak ve ya otobüs bileti alınız.

2.      Adım :  Dalaman’dan ver elini Bratislava (Schengen vizesi olmazsa olmaz . Aman ha ! )

3.      Adım : Bratislava Autobusova Stanica ‘dan (merkez terminali ) Viyana ’ya saat başı kalkan otobüsler var . (Eurolines , FlixBus ) Tek yön bilet fiyatları 5 € - 9€ arasında değişiyor. (25 yaş altı yolculara, erasmus öğrencilerine ve belli bir yaş üstündeki yaşlılara indirim olmasından dolayı fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor) Veee yol sadece 1 saat 30 dakika.!

·         Bratislava , Viyana’ya göre çok daha ekonomik bir şehir olmasından dolayı konaklama için tercih edilip , günübirlik seyahatlerle Viyana rahatlıkla keşfedilebilir.

4.        Adım : Yine Bratislava Autobusova Stanica ’dan kalkan otobüslerle rahatlıkla Brno (Çekya ) , Prag , Ostrava (Çekya) , Krakow (Polonya) , Katowice (Polonya) , Wroclaw  (Polonya) , Graz (Avusturya) , Maribor (Slovenya ) , Zagreb (Hırvatistan) , Budapeşte (Macaristan) gibi yakın şehirler 10 € - 20€ arasında değişen (tek yön) fiyatlarla kolaylıkla keşfedişebilir.  (Eurobus , StudentAgency / RegioJet ..)

5.       Adım : Bratislava Havaalanı ’ndan pek çok ülkeye (İsrail ’den tut Mayorka adasına kadar) Ryanair , WizzAir  , AirCairo , FlyDubai , GeorgianAirways gibi ekonomik havayolu şirketleriyle uçuş imkanı bulunmakta . Tek yapmanız gereken birazcık kurcalamak .

6.      Adım : Hava ve karayoluna alternatif bir de demiryolu var tabi Avrupa diyince ilk akla gelen. ( Budapeşte’ye gidecekseniz trenle gitmenizi öneririm) Bratislava Hlavna Stanica ‘ ya gidip tren biletlerinizi buradan alabilirsiniz

Not : Doğu Avrupa ülkelerinin çoğunun (Çekya , Polonya ,Macaristan ,Romanya ,Bulgaristan ,   Hırvatistan , Ukrayna) hala Euro’ya geçmemiş olması da seyahatinizi daha ekonomik hale getiren  bir avantaj .

         Faydalı linkler :

https://www.ryanair.com/gb/en/

https://www.eurolines.eu/

https://www.bts.aero/en/flights/flight-schedule-summer-2018/arrivals/

!! Elinizde halihazırda Birleşik Krallık vizesi varsa şayet Ryanair ‘in sunduğu Dalaman – Dublin uçuşu şimdilik ikinci alternatif. Umarız en kısa zamanda bu destinasyonlara karşılıklı olarak yenileri eklenir .

11-04-2018
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir