Swim101: Hadi Bebekleri Yüzdürelim! 'Ece Kutlu'

Swim101: Hadi Bebekleri Yüzdürelim! 'Ece Kutlu'

A+ A-
Küçük hanımlar, küçük beyler ve ebeveynler..Bu yazı sizin için!
Biliyorsunuz ki bir şampiyon kolay yetişmiyor. Çocuklarımız için yaptığımız sayamadığımız kadar fedakarlık, emek, çaba ve bunları yaptığımız sayısız günler ,aylar ve yıllar..
 
Tamda ailemin benim için yaptıklarını düşünürken etrafımdaki çocuklara faydalı olacak belki de onları zor anlarında hayatta tutacak bir işe baş koydum: Onlara su güvenliğini öğretmeye.
 
NEDEN BEBEĞİM YÜZMELİ?
 
 
                (Havuz suyunun lezzeti hakkında bir görsel)
 
Ee düşünsene hiç alışkın olmadığın bir ortama gözlerini açmışsın daha doğrusu açmaya çalışıyorsun üstelik daha hiçbir şeye de anlam veremiyorsun. Göremiyorsun, konuşamıyorsun, istediğin gibi hareket edecek fiziksel yeterliliğin de yok. Öyleyse yüzmeyip de ne yapacaksın! Zaten su senin en sevdiğin ortam değil miydi?
 
Siz bebeğiniz için aman su yutmasın aman nefes alamaz o diye düşünürken bu işler onun için tamda bebek oyuncağı!
 
Neden mi? Mini mini bebeklerimizin doğuştan sahip oldukları nefes tutma reflekslerini bu eğitimlerde aktif kalıyor. İşin keyifli tarafı ise derslere siz de bebeğiniz ile beraber katılıyorsunuz bu sayede hem bebeğiniz sosyalleşiyor hem de aile bireyleriyle olan bağları güçleniyor.
 
 
 
Kışın yapamayız çok üşür diye düşündüğünüzü duyar gibiyim.
 
Ama panik yok! Çünkü bu eğitimleri yaptığımız havuzlar tamamen bebekler düşünülerek yapılmış olup ortam ve su sıcaklığı onlara göre ayarlanıyor. Yeni doğanlarımızın bağışıklık sistemleri çok önemli. Suyun hijyeni de onlara zarar vermeden sağlanıyor.
 
PEKİ FAYDALARI BU KADAR MI?
 
Dünya’ya yeni gözlerini açmış bebeğinizin uyku, beslenme, gaz problemlerinden tutunda güç, kuvvet, koordinasyonunun gelişmesine kadar her derde deva doğrusu!
 
NE SIKLIKLA YAPMALIYIZ?
 
Ortalama haftada bir gün tavsiye ediyorum. Müzik eşliğindeki bu eğitimlerde minnoşların keyfine diyecek yok doğrusu . Sanıyorum ki dersten sonra en mutlusu anne ve babalar. Sudan çıkan bu küçük balıklar öylesine rahatlıyorlar ki mis gibi derin bir uykuya hayır diyemiyorlar.
 
 
Görsellerde paylaştığım minik öğrencim Timur J
 
Ben bu bloğu hazırlarken tanıştık beyefendi ile. Kendisi daha  4 aylık ama daha şimdiden sualtında nefes kontrolünü sağlamaya başladı bile. Yeni çıktığım bu yolda Timur da benimle beraber.
 
Birlikte neler yaptığımızı ay ay nasıl geliştiğimizi buradan sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
Belki de Timur sayesinde ebeveyn olarak bebek yüzme dersleri hakkında kaygı, endişe ve tasalardan kurtulur bir çok bebeği bu derslerde görme imkanımız olur.
 
Dersler hakkında öğrenmek istediklerinizi hiç sıkılmadan cevaplayabilirim. Mail atmayı unutmayın J
 
Ece Kutlu

Yüzme Antrenörü

 
      

                         


24-12-2018
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir