Ah Chen, Üzümlü Yeniay'ım   'Funda Canaslan'

Ah Chen, Üzümlü Yeniay'ım 'Funda Canaslan'

A+ A-

28 Eylül 2019 tarihinde 21:30 sularında, Terazi burcunda bir Yeniay meydana geliyor..

Yeniay'ın Sabian sembolü:
 '' Bir adam içsel vizyonundaki ideallerinin somut halde biçimlendiğini izliyor ''

Terazi Yeniayın'da ikili ilişkilerimizde ne istediğimizden emin olmaya başlayabilir ve isteklerimize, arzularımıza göre şekil alabiliriz. Belirlediğimiz hedeflerin, ikili ilişkilerimizde vizyon kazandırmasını amaçlayabiliriz.

İki büyük ışığın; Güneş ve Ay'ın aynı derecede olması ile ; Güneş'i eril, Ay'ı dişil olarak alırsak ikili ilişkilerde Anlık mutlulukların, zevklerin geçici olduğunu fark ederek gerçek aşk'ın peşine düşme ihtiyacı güdebiliriz. Yaşam enerjimizi, ruhsal isteklerimizi gerçekleştirerek yükseltebiliriz.
Madde boyutundaki sorumsuzlukların getirisi olan huzursuzlukların temeline inip enerji’yi doğru alana aktarabiliriz.

Anın haritasında, Yükseleni İkizler burcu kesiyor. Yönetici Merkür 5. evde terazi'de. 8. evden pluto'ya kare yapıyor. 5. Ev, gezegenlerin etkisini parlatır. Zihinsel değişkenliğin yıkıcı etkisi, ikili ilişkilerde verilecek bir  karara ya da oluşacak gündeme göre, bir konuya öncülük edilecek gibi görünüyor.


Yükselen yöneticisi Merkür'ün sabian sembolü ise : '' Bir kelebeğin sol tarafındaki üçüncü bir kanat''

Kelebek ; anlık, ömrü kısa mutlulukları,uzun süren gizli bir gelişimden sonra en güzel haliyle kozadan çıkıp özgürce yaşamayı, cümledeki sol taraf ise kalbi anımsatıyor bana.. 

5. evdeki Venüs'ün Sabian sembolü: '' İki adam tutuklanmış'' 

Terazi'nin temasını ne de güzel yansıtıyor, demek ki bu yeniay'da; kadınlar ve sanatçılar ile ilgili hak, adalet, avukat, hakim, savcı gibi terazi temalı haberler okuyabiliriz ;)

Venüs - Pluto karesi ise  tutkulu aşkların başlangıcını temsil ediyor. Venüs asaleten güçlü olduğu için açıkçası bu açıyı olumsuz yorumlamak istemedim. 5. Ev etkisinde olduğundan dolayı bu enerji göz önünde, göz kamaştırıcı bir şekilde yaşanabilir.

Dikkat edilmesi gereken açı; Venüs'ün Neptün ile olan 150 derecelik açısı..

Bu açıda gerçekleri göremeyebiliriz. Zanlarımızın altında bambaşka bir mevzu yatabilir. Arka planda 3. kişilerin gizli saklı manipülasyonlarına maruz kaldığımızın farkına varabiliriz.

Ki Jüpiter - Neptun karesi devam ederken bu durumu hissedip '' Yok ya öyle bir şey yapmaz '' diyebilirsiniz. İçinize ilk doğan her zaman doğrudur. İyi niyet kurbanı olmamak için iyi analiz edin derim.

Evlilik teklifi, aşkını ilan etmek için Ay'ın hilal fazını bekleyin derim. An haritasındaki Venüs'ün Neptun ile 150liği, Mars'ın Neptun ile karşıtlığı ( birbirlerine uzak da olsa ), 8. evdeki Saturn ve Pluto Kozmetik, estetik gibi konuları ertelemenizde fayda olduğunu söylüyor.

Bol bol Aşk, Flört, Sanat konuşmalı bir Yeniay. Bazılarımız hobilerine de yönebilir,  yeni bir enstrüman çalmak için kurslara yazılabilir, Sanatsal konularda yapacağımız işlerde parlayabilir ve finansal kaynaklar sağlayabiliriz. 


'' İtiraf etmeliyim ki 28 yaşındaysanız hayat çok güzel.. '' CEDRIC :)

 

 

24-09-2019
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir