Dünya'nın gri ve kapkara rengini yaratan sizlere yüzümü çevirdim şimdi 'Gülşah Erol'

Dünya'nın gri ve kapkara rengini yaratan sizlere yüzümü çevirdim şimdi 'Gülşah Erol'

A+ A-

Bencillikle bezenmiş, tıpkı bir domuz gibi önüne konan her şeyi sömüren ve doyumsuzca almaya meyletmiş ve tükettikçe çirkinleşen, yedikçe daha da çirkinleşenler. 

Bu yazı sizin için.

Dünya'nın gri ve kapkara rengini yaratan sizlere yüzümü çevirdim şimdi. 

Size sizi anlatmak nasıl bir bakalım mı?

Başlıyorum.

 

Olduğunuz gibi görünmemek adına etrafınızı rengârenk ışıklarla donatıp, sözde en kaliteli görsel şölenlerle, göz boyayan, en acımasız, en vicdansız ve aslında en kör, en açık gözlere sahipsiniz. 

Sizler o büyülü kokular ardından, o ciddi katil şıklığında, yüzlerinize sürdüğünüz yapay al rengin karasıyla; en masum, yüzü çizik, kalbi kırık, üstü başı kömür kirliliğinde yaşam mücadelesi verene bir kral edasıyla yaklaşarak, ödemek istemediğiniz büyük bedellerin borcunu ödeyensiniz. 

O borçları ödemek, bir masumu mutlu etmekle bitmez.

Göstermelik her bir şölenin içindeki darmadağınık ruh, çürümüş kalp ve inleyen sessiz çığlıklar, o kapkara yalnızlık içinde, çaresizce, sevgi dilenen bir yoklukla bağırıyor. 

Görünmüyor mu sanıyorsunuz? Gülümsüyorum; kendinize biçtiğiniz o muhteşem rollerin içinde kayboluşunuzun yansıması her an gözlerime yansıyor çünkü acı çekeni ve acı çektireni iyi bilirim.  

Sizi aydınlığa kavuşturacak elbet bir zaman var, baştan başlamaya gayret göstereceğiniz belki de düzeltmek için yeniden doğmanıza vesile olacak o sihirli zaman, tam da yanı başınızda size bakıyor ve evet o da size merhametle gülümsüyor. 

Görüp, müdahale etmemenin asilliğiyle, hayatın ve kutsal her zerreciğin akışına izin vermekle, usul usul akan sihirli, berrak suya fısıldayan zamanın tekamülünde.

Savaş çığlıklarının inlediği bir zamanda, vicdanınıza seslenen iç ses ya huzurlu olacak, ya da cayır cayır yanacak. 

Yanan ruhun size bırakacağı bilgelik, belki de büyük bir cesaretle var olma yetinizi doğru kullanmaya adım attıracak, kimbilir... 

Ne olacak?! 

O senin kalbinin güzelliğine göre...

Çıkartmaya korkttuğunuz o maske çoktan düştü.

Siz görmüyorsunuz.

Kalp, düşünce gücünü size iyi veya kötü olduğunu hissettiren, kimi deviniminle telaşla çarpan; aslında size bir cevap veren ve yeterince duymadığınızda büyük bir sızıyla durandır. 

Durması gerekir, öyle ki sizden (herşey) ümidini kesmiştir. 

 

 

08-02-2021
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir