Hayallerle Yaşam arasındaki çizgiyi aşmak istiyorum - Şura Eren (Hayatın İçinden )

Hayallerle Yaşam arasındaki çizgiyi aşmak istiyorum - Şura Eren (Hayatın İçinden )

A+ A-

Merhaba bugün sizden bu yazımı okurken hayal kurmanızı isteyeceğim. Buna hazırsanız başlıyorum.

Sabahın en güzel saatlerinde güneşin yüzüne  çarpan o güzel ışıltısıyla gözlerini açıyorsun. Alarm yok,gürültü ve araba sesleri, seni rahatsız edecek hiç bir şey yok , aralık kalan camından sadece cıvıl cıvıl seni rahatlatan kuş sesleri ve yaprakların  hafif bir rüzgardan kıpırdaşan sesleri var.

Uyanıp güne rahatlamış ve huzurlu başlıyorsun , aklında bugün için yapacağın güzel aktivitelerin var, evine yakın güzel bir derenin kenarında resim yapmak ,kitap okumak belki sevdiğin bir insanla yada insanlarla piknik yapmak , belki de tamamlamak üzere olduğun heykelini tamamlamak.

Sonrasında bahçeye bakan balkonunda topladığın  taze meyve ve sebzelerden kendine hazırladığın enfes bir kahvaltı yapıyorsun. Günün haberlerine bakıyorsun ve bir tane bile üzücü kötü haber görmüyorsun tam aksine sevgi ve neşeyle dolu haberleri görüp daha güzel bir dünya için neler gerekli onları okuyorsun. İnsanların  eğlenebildiği , çocukların geleceği için güzel adımların atıldığı, ağaç dikme etkinlikleri,uçurtma şenlikleri ve panayırların bu sene daha uzun süreceği haberleri okuyup bir kez daha keyifleniyorsun.

Sonra bir seyahat düşünüyorsun çünkü işlerin yolunda gidiyor mutlusun, çalışkansın işlerini keyifle severek yapıyorsun  ve kendine  yeterince ayırabileceğin zamanı  imkan tanımışsın. Artık o vakit gelmiş ve  yanına bir kaç eşya alıp ne zamandır ki görmek istediğin yere gidiyorsun fotoğraflar çekip  etkiliklere katılıyorsun  yeni insanlarla tanışıp birbirinize güzel anılarınızdan bahsediyorsunuz.  Sonra alarm çalıyor uyanıyorsun ve bum gerçek hayattasın.

Bazılarınız bu hayatı yaşıyor olabilir hatta daha güzeli bile olabilir. Fakat bir çoğumuz bende dahil bu hayallere bile hasret kalır olduk. Günün koşturmacasın da  bırakın bu yazdıklarımı yaşamayı hayal bile kuramaz oldum. Burada dert yakınmak istemiyorum ama kendim ve bir çoğumuzun adına yazmak istiyorum. Bu hayaller çok güzel ama yaşamak daha güzel. Bazılarımız çok çalışıp kendine zaman ayıramıyor, bazılarımız kendine zaman ayırmak isterken hayatın bize yaşamak için sunduğu zamanı ve maddiyatı  kaçırıyor ve bazılarımızda bunların hiç gerçek olmayacağını düşünüyor.

Biliyorum yaşam şartlarımız her gün bir tık daha zorlaşıp bizi bunalıma sokmaya başladı bazen bu düşünceler içerisinde kayboluyorum. Hatta kaybolmakla kalmıyorum bir de bu olanları gözümün önünde geçip giden hayatımı bir film gibi izliyorum. Sabah alarmla uyanıp işe gidiyorum geç saatlerde çıkıp eve gelme mücadelesi veriyorum eve gelip sadece yemek yemeye vaktim kalmasına ve yorgunluğumu bütün bedenimde hissetmemi önemsemiyormuş gibi kendimi kandırmaya çalışıyorum.

Bir gün bu sisteme dur diyecek birilerinin çıkacağının hayalini kuruyorum. Sadece bir gün tatilin insanlara yetmeyeceğini, çalışmak çok güzel fakat çok çalışmanın bedenime ve zihnime sadece yorgunluk katıp hayattan ve her şeyden soğumuş mutsuz bir benliğimizin olmasına katkı sağladığını birilerinin fark edip durduracağını umuyorum.

İlerde kendi işimi kurmayı planlıyorum sevdiğim ve kendimi bu yönde geliştirmek istediğim bir iş bu şimdilik bir hayal biliyorum ama hissediyorum yakında gerçekleşecek ve o zaman  eğer  kıymetli zamanını  benimle ve  işimle gönül vererek çalışacak biri olursa onun zamanına değer katmaya çalışacağım. Ona ve kendime geçip giden bir zamanımızın olduğunu ve bu günlere geri dönemeyeceğimizi o yüzden hayatımızı yaşamamız gerektiğini ve yaşarken imkanlarımızı kullanıp  beraber daha güzel şeylere imza atabileceğimizi hep hatırlatacağım.

Şuan bu yazıyı okurken inanmayanlarınız olabilir sizlere saygı duyuyorum. Ama ben tüm kalbimle inanıyorum ve bu beni sizden daha güçlü kılıyor.

 

 

30-06-2022
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir