Hayaller Ve Hayatlar - Elif Gökçe Karademir (Sosyolog / Aile Danışmanı)

Hayaller Ve Hayatlar - Elif Gökçe Karademir (Sosyolog / Aile Danışmanı)

A+ A-

Hayal kurmak değil mi bizi yola çıkmak için heyecanlandıran? Hayat ile aramızdaki bağ değil midir hayallerimiz?

Herkesin kendi heybesinde hayalleri, başlar bir yerden çabalamaya. Kimisi üniversite hayalleri kurar, kimisi güzel bir ev, kimisi kırmızı bir arabada bulur kendini.Bazıları öğretmen olmak ister çocukların gözlerinde ışıltıyı görmek için, kimisi doktor olmak ister yarası olanlara derman olabilmek için.

Aile hayali kurar mesela kimisi, sıcacık, sevgi dolu, çocuklarının oynaştığı herkesin mutlu olduğu her koşulda birbirinin arkasında dağ gibi duracak bir aile.

Aile kurmak kolay gibi görünse de aileyi oluşturmak özveri ister. Emek ister en başta, saygıyı inşa ederken sevginizi de ondan esirgememenizi bekler. Evlendik aile olduk diyorsanız yanılıyorsunuz. Aile olmak karşılıklı beklentilerinize cevap vermek demektir.

İletişim çok önemli bir unsurdur. Çiftler birbirlerini dinlemeli ve karşılıklı olarak düşüncelerine saygılı olmalıdırlar. Kurulan hayallere ulaşabilmeleri için destek olmaları aile birliğinin de huzurunu sağlayacaktır. Elinizdeki imkanlar ışığında hayalleriniz için mücadele edin.

Onlar sizin geleceğinizin aynası…

Sizi mutlu edecek, sizi siz yapacak hayallerinizi ertelemeyin. Çünkü insan önce kendi mutlu olmalıdır ki çevresindekilere de mutluluk verebilsin. Siz mutlu olun ki, çocuklarınızda mutlu olmayı öğrensin, hayal kurmayı sevsin. Hayal kurabilen çocuklar ileride başarılı ve mutlu gençler olacaklardır. Elbette kolay değil, hayallerine giden o yol tabi ki taşlı olacak ama inançları onları yıldırmayacak. Çünkü anne babasından bunu öğrenmiş olacaktır. Önce siz hayallerinizin peşinden gidin. Hayal ettiklerinize sıkı sıkı sarılın ve olması için elinizden geleni yapın. Sizi mutlu edecek şeylere sıkı sıkı tutunun. İşte o zaman geriye yaslanıp hayatınıza baktığınızda yüzünüzde kocaman bir gülümseme oluşturacak ve iyi ki diyeceksiniz.

Ve sizden sonra gelecek olan çocuklarınıza paha biçilmez, eşsiz bir miras bırakmış olacaksınız. Çocuklarınız hayal kurmayı bilen, mutlu olabilmek için çabalayan sağlıklı düşünen ve iletişimi kuvvetli olan bireyler olacaktır.

Sormak ister misiniz kendinize, ben kurduğum hayallerin neresindeyim?

Yoksa çaba sarf etmeden hayaller neydi hayatlar ne oldu diye söylenip mutsuzluğunuzla mı devam edeceksiniz?

Sahi sizi mutlu eden şeyler nelerdi?

05-03-2022
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir