Eat Pray Love Filminin Roma'daki Çekim Mekanlarını Gezdim - Bilge Serenay Balcı (Sinema)

Eat Pray Love Filminin Roma'daki Çekim Mekanlarını Gezdim - Bilge Serenay Balcı (Sinema)

A+ A-

Hollywood’un gözde oyuncularından Julia Roberts ve Javier Bardem’in başrollerini paylaştığı, Ryan Murphy’in yönetmenliğini üstlendiği 2010 yapımı film, aslında bir kitaptan uyarlamadır. Filmin konusu, boşanma sonrasında dağılmış ve kendini yeniden bulma, keşfetme yolculuğuna çıkan Elizabeth Gilbert’in yaşadıklarını anlatmaktadır. Film üç aşamalı ilerlemektedir; yemek kısmı İtalya’da, dua et kısmı Hindistan’da ve sev kısmı ise Bali’de geçmektedir.

Filmin “yemek” bölümünü oluşturan İtalya ayağındaki çekimlerin çok büyük bir çoğunluğu Roma’da geçmektedir. Elizabeth’in İtalyanca öğrenme çabalarına ve mutluluk veren İtalyan mutfağı ile ilişkisine şahit olduğumuz filmin çekim mekânlarını bende canlı olarak gezme fırsatı yakaladım. Bu çekim mekânlarının isimleriyle ve kendi çektiğim güncel fotoğrafları ile sizinle paylaşacağım. Eğer bir gün Roma’ya yolunuz düşerse umarım sizde Julia Roberts’ın canlandırdığı Elizabeth karakteri ile aynı yerde bir kahve içmenin tadına varırsınız!  

1. Castel Sant Angelo

Romanın en turistik mekânlarından biri olan Castel Sant Angelo, adeta filmin Roma bölümünün başlangıç noktası olan mekândır. Muhteşem bir Roma manzarası sunan Castel Sant Angelo’da Elizabeth burada şehre tepeden bakarak büyülenmektedir.


 

2. Elizabeth’in Apartmanı

Elizabeth’in Roma’da yaşadığı sevimli apartmanın adresi: 18 Via dei Portoghesi, Rome, Italy.

3. Sant'Eustachio il Caffè

Filmi izleyenler Elizabeth’in çat pat İtalyancası ile kahve sipariş etmeye çalıştığı ve Roma’daki en yakın arkadaşı olacak Sofi ile tanıştığı ve kahvelerinin de oldukça lezzetli olduğunu size söyleyebileceğim, bu tarihi kahveciye Roma’ya yolunuz düşerse uğramayı unutmayın!

4. Colosseum

Roma’nın simgelerinden biri olan Colosseum filmin geçtiği mekânlardan bir tanesi :)


 

5. Navona Meydanı

Roma’nın en popüler turistik bölgelerinden olan Navona Meydanı Elizabeth’in büyüleyici atmosferin tadını çıkarıp meşhur Roma dondurması yediği yerdir.

6. Piazzetta Di San Simeone

Elizabeth’in Osteria dell'Antiquario adlı restoranda leziz spagettisinin keyfini çıkardığı meydan tam olarak burasıdır.

7. Santa Lucia

Özellikle yaz ve bahar aylarında giderseniz yeşilliklerle süslü çok güzel bir bahçesine denk geleceğiniz bu restoranda yine filmin Roma’da çekilen en akıllarda kalıcı mekânlarından birisidir. (Adres: Santa Lucia, Largo di Febo 12, Rome, Italy.) 


Kaynakça

 

http:// movie-tourist.blogspot.com/2014/05/eat-pray-love-2010.html

04/09/2018
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir