En Güzel Armağan - Cansu Gök (Sosyolog)

En Güzel Armağan - Cansu Gök (Sosyolog)

A+ A-

  Mutlu etmeyi ve mutlu olmayı isteriz, bunu güzel armağanlarla yapmakta hepimizin genel yöntemi olmuştur. Sevdiklerimiz için pişirsek güzel bir hediye fikri olmaz mı? Mutfakta harcadığın emek senin verebileceğin en güzel hediyelerden biri olacaktır. En azından denemekte fayda var.

  Hediyeler kendini ifade etmenin ve değerin göstergesidir bir noktada. Aile, arkadaşlar, sevgili ve daha fazlasına yıllarca hediye verdik ve halen de o kişiler için olan özel günlerde bu alışkanlığımıza devam ediyoruz. Armağanı hak eden kişiye hediye seçmek veya hazırlamak gibi işlerin içerisinde buluyoruz kendimizi. Genelde içerisinde emek barındıran armağanlar her iki tarafı da daha değerli hissettiriyor. Bu sebeple neden sevdiğimiz kişiye yemek pişirmiyoruz? Yemek yapmak meşakkatlidir ve bir miktar zaman ister ancak bir ıslak kek hediye etmek bir bakıma el lezzetini de armağan etmektir. Tadı güzel olsun olmasın, yeteneğin var ya da yok önemli olan bunun için uğraşmış olman. Veya birinin sana vakit ayırıp kendi pişirdiği bir yemeği hediye etmesi düşüncesi bile iyi hissettirir.

  Bazıları hediyeyi verdikleri için hediyeyi alana göre daha fazla mutlu hissediyor kendini. Çift yönlü hisler her zaman daha iyidir. Karşılıklı kazanılan değerler bağları sağlamlaştırır. Ekmeği, köftesi ev yapımı olan bir hamburgere karşılık fast food bir hamburgeri kimse seçmez. Dışarıda yediğin bir pizzayı eğer zaman ayırabilirsen evde yapmaya çalışmak elbette daha eğlenceli olacaktır. Bir de bunu hediye ettiğinizdeki mutluluğu hissettiğimizde kutlamamız gereken çok şey var. Kolay gelsin.

 


Kaynakça

pexels.com

24-06-2022
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir