Şehre ufak bir duyuru!  'Nur Aktaş'

Şehre ufak bir duyuru! 'Nur Aktaş'

A+ A-
 
9 yıl önce geldiğim bu yüz ölçümü küçük, fakat gerçeklikleri çok katmanlı şehirde birçok gerçekliğe karışmış bulundum. Günlerim birbirine bir dolandı bir çözüldü. Gerçeklikler hızla değişti, yepyeni adaptasyonlar gerekti.

13 yaşında, öğrencilik vasfı ile geldiğim bu şehirde farklı sektörlerin, farklı çalışma ortamlarında bulundum. Sabah 6’da evden çıkıp 2 saat uzaklıktaki mimarlık şirketine gittiğim de oldu; yine sabah 6’da evden çıkıp yarım saat mesafedeki öğretmenlik yaptığım okula 1.5 saatte gittiğim de. Kendi küçük ilçeme döndüğüm zamanlar, hiç kimsenin koşturmadığını gördüm. İşlerin sakin bir şekilde de hallolabildiğini. İnsanların günün 4 saatini kalabalık bir toplu taşıma aracında geçirmemesinin yaşam kalitesini ne kadar da güzel etkileyebildiğini...

Kaçsak mı şehirden? Eve yakın iş mi baksak? Çocuklara kim bakacak? Çocuk yapmasak? İşten yarım saat erken çıksam eve 1 saat erken varırım aslında. Cumartesi çalışmasak olmaz mı? Bir pazarımız var; ama pek de çıkasım yok dışarı. Baksana, çimlerde bir adamlık yer kalmamış. Herkes vurmuş kendini kıyılara.

Böyle böyle birçok düşünce içinde emeklilik oyuna uyum sağlamadan önce bir kez olsun her şeyi bir kenara bırakıp yaşadığımı hissetmeye karar verdim. Yüksek lisans tezim ne olacak bilmiyorum. Nasıl geçinebileceğime dair tahminlerim var, bunları zamanla paylaşıyor olacağım tabi ki.
 
  
Her şeyin ötesinde, yaptığım işten ve bulunduğum mekandan bağımsız olarak zihnimi dinç tutmak ve içimdeki çocuğu daima yaşatmak istiyorum. Şu ana kadar içinde bulunduğum tüm mecburiyetlerden elimden geldiğince kendimi özgür bırakıyor ve yolculuğuma başlıyorum.

Umarım bu vesile ile zihni parlak, ruhu çocuk yeni yol arkadaşları edinir ve yolunu arayanlara da yeni alternatifler sunma fırsatı edinmiş olurum.
                                                                     
                                                                  
 Bol Hayaller..
 
 
21-09-2018
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir