Normal Misin? - Zehra Erdin (Gazeteci)

Normal Misin? - Zehra Erdin (Gazeteci)

A+ A-

Gün doğuyor ve güneş dünyayı ısıtıyor. Gözlerini açtın, gün başladı. Bir kahve suyu koymaya gitmiyor musun? Güne bir fincan kahve ile başlanır. Yoksa sen içmiyor musun? Hey, normal misin?

Sağlıklı bir kahvaltı, mutlaka bir yumurta ye. Kahvaltı etmeden mi gidiyorsun? Giyinmeye başladın. O renk diğeriyle uymadı, bu ayakkabı bu eteğe gitmez. Bu ruj çok iddialı, o kravat takımına hiç uymadı. Göze batmadan güzel görünmelisin. İşe git, gülümse, neşeli ol, dik yürü. Acılarını, sevincini, üzüntünü, kederini kendine sakla. Tüm insanlar böyle yapar. Hey, normal misin?

Dünyanın bildiği popüler bir yazarın son kitabı çıktı. Elindekini bırak. Bu şarkıyı mutlaka dinlemelisin, bu filmi kesin izlemiş olmalısın. Bırak seni yansıtan sanatı, herkes aynı yöne bakıyor. Yıldızlı filmler, ödüllü kitaplar, tanınmış insanlar. Hepsi aynı tarafta duruyor. Gözlerini kaçırma. Hey, normal misin?

Değilsen de olmak zorundasın. Standart olanın kabul gördüğü, aykırı düşünenin atıldığı bir dünya burası. Mükemmel olarak düzenlenmiş hayat programına sen de uymak zorundasın. Doğru olan yol bir tane. Yolunu şaşırmadan (!) yürümek zorundasın. Kafanı kaldırıp gökyüzüne baktığında bulutları değişik desenlerde görmeyi bırak, onlar normal birer bulut. Herkesi ağlatan bir aşk filminde gülümsemeyi, seni günlerce etkisinde bırakan kimsenin duymadığı o şarkıyı, alkış toplamayan sanatçıyı, ünlü olmayan bir yazarın önsüzünü başka bir ünlü yazara yazdıramadığı kitabı bırak. Beğeniler topla, başarılarını saç, düşüşlerini sakla. Farklı fikirlerini unut.

Beyazı en güzel gösterenin siyah olduğu dünya yavaş yavaş yok oluyor. ‘’Beni değerli yapan benden olmayandır.’’ sözü unutuldu.  Artık yalnızca tek renk var. Normal olanın rengi.

Peki sen normal misin?

 


Kaynakça

Görseller: pexels.com 

23-01-2020
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir