Bahar Temizliğinize Gardırobunuzu Eklemeyi Unutmayın 'Bilge Büşra Şanal'

Bahar Temizliğinize Gardırobunuzu Eklemeyi Unutmayın 'Bilge Büşra Şanal'

A+ A-

Havaların ısınması ile dolaplarımızda bizi bu kış da yalnız bırakmayan ve kötü hava şartlarında bizi her daim koruyan paltolar, kazaklar, atkılar yerini, baharın etkisiyle rengârenk efil efil elbiselere, eteklere, incecik trikolara bırakacak. Dolap düzenlemenin ummalı bir çalışma gerektirdiğini her kadın biliyordur. Temizliği, ütüsü, yerleştirmesi derken 3-4 gün sürebilen bir aktivitedir. Fakat bu süre zarfında neredeyse her parça elinizin altında olacağından gardıropta yer açmanın da tam sırası.

Çarp - Böl –Topla

Bir sonraki sezonda giymeyeceğinizi düşündüğünüz ürünleri ayırın. Bunu yaparken ‘vermeyi düşündüklerim’ , ‘tekrar değerlendireceklerim’, ‘giyilmeyecekler’ başlıkları altında paketleyebilirsiniz. Giyilmeyecek olanları boşuna bekletmeyin zaten büyük ihtimalle uzun süredir hiç giymedikleriniz ve artık giyilmeyecek durumda onlar. Tekrar değerlendirilecekler ve verilecekleri zamanı geldiğinde açın ve yeniden göz gezdirin. Kafanızda parçaları kombinlemeye çalışın ve kendinize soru sorun ‘Bunu bu yıl giyecek miyim?’ Unutmamakta fayda var oraya koyduğunuz ürünü zaten gözden çıkarmıştınız ve onlara sizden daha çok ihtiyacı olan insanlar var.

 

Dolabımızı tanıyalım

Günümüz şartlarında en sık yapılan hatalardan biri mağazalardaki şaşalı görünüme aldanıp alışveriş yapmak. Bu durum güzel ama hiç kullanılmayan ürünlerin dolapta çığ gibi büyümesine neden oluyor. Haklısınız… Bu kadar güzel şey varken nasıl duralım? Mağaza vitrinleri özel tasarlanır ve her parçanın bütünleyicisi ile biz alıcılara sunulur. Böylece göze daha güzel gelirler ve çiling… kasadayız.

Dolap temizliğinin başına geçtiğinizde çok beğenerek aldığımız fakat hala kullanamadığınız ürünleri not alın hatta fotoğraflarını çekin. Çünkü tebrikler… İlk alışverişinizde neye bakacağınız artık biliyorsunuz. Sezonun trendleriyle bu ürünlerinizi nasıl tamamlayabileceğinize karar verin ve ona odaklanın.

  

Dizayn gücü

Herkesin kendine göre bir düzeni vardır.. Hatta bazen karışıklık bile kişinin en büyük düzeni olabiliyor. Fakat dolabınızın karşısına geçtiğinizde neyin nerede olduğunu elinizi attığınız gibi bilmek büyük kolaylık. Dolaptaki düzeni kendinize göre belirlerken kategorileştirebilirsiniz. Bunu yaparken kullanım alanınıza göre belirlediğiniz ürünleri, renklerine ve ürün çeşidine göre ayırabilirsiniz.

 

 

20-12-2018
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir