Yaşamak  'Didem Akkaya'

Yaşamak 'Didem Akkaya'

A+ A-

Rulo pasta yapmak çok kolaydır. Yeterli malzemen ve biraz el becerin varsa leziz bir tatlı hazırlayabilirsin. Yaklaşık iki hafta önce bunlara sahipken bir rulo pasta yapmaya başladım. Fazladan iki sürahi sevgi, beş kavanoz mutluluk ve on tatlı kaşığı heyecanımı ekledikten sonra ilk deneyimim olmasından dolayı görüntüsü on üzerinden dört olsa da tadı dokuzluk bir pasta hazırlamıştım. Biraz dolapta dinlendikten sonra ilk  tadacak kişi için tatlımı hazırladım.

Yazımın bu kısmında bir rulo pastanın ilk parçasını nasıl mutlulukla ve son parçasını nasıl ağlayarak yiyebileceğini anlatacağım. Aslında burada olan olayları anlatmak istemiyorum. Her birimizin hikayesinde buraya farklı farklı senaryolar koyabiliriz. Tahmin ediyorum ki hikayenin istemediğimiz bir şekilde devam etmesini hiçbirimiz istemeyiz. Nasıl devam edecek bilemeyiz de.

Benim hikayemde bu pastanın son parçasını yerken ağlıyordum yani olaylar pek istediğim gibi gelişmedi. En son yerken düşündüm ki pastamı yaparken ne kadar heyecanlıydım, nasıl keyifli bir güne başlamıştım. İyiki içine iki sürahi sevgiyi koymuştum, iyiki başta heyecanla hazırlanmıştım. O zaman için elimdeki pasta yapmak seçeneğini sevdiğim şekilde değerlendirmiştim. Sonrası elimde değildi, hayatta elimde olmadan gelişen bir çok şey vardı ama ben elimde olanları hep en sevdiğim şekilde değerlendirdiğimi hatırlıyorum. Bundan sonra da elimde olan her zamanı keyifli, huzurlu, sevgi dolu ve mutlu değerlendirmekte kararlıyım.

Sonrası nasıl olursa olsun ben nasıl yaşayacağımı kendim seçtiğim kısımda en güzel şekilde yaşadığım için seviniyorum. Bu sevgi dolu, keyifli kısmı sana göre değildir bilemem belki sen daha durgun ya da farklı duygularla yaşamayı seçiyor olabilirsin. Sana ne iyi geliyorsa onu seç. :) Ben böyle bir deneyim yaşadım seninle de paylaşmak istedim.

Hepimizin hayatın akışında dilediği gibi var olması ve yaşaması dileğiyle.

 

Sevgiler

Didem Akkaya


Kaynakça

https://unsplash.com/photos/C7B-ExXpOIE

28-06-2020
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir