Cevapsız Kalan Sorular - İrem Çiçeklidağ (Psikolog)

Cevapsız Kalan Sorular - İrem Çiçeklidağ (Psikolog)

A+ A-

 Kendine soru sormak cevaba ulaştırır mı seni? Seni sana götürür mü sorular?

 Hayatımın bir noktasında kendimi bir soru havuzunda buldum ben. Var olduğumu hissettiğim zamandan ya da andan itibaren yaşıma, yaşantıma göre şekillenmiş bir soru havuzu. Kendime soru sorduğumu ama cevap ver(e)mediğimi fark ettim. Önceleri sorularımın cevaplarını arıyordum ama genellikle bulamıyordum. Tuhaf geliyordu bu durum. Merak ediyorum, soru soruyorum, soru üretebiliyorum ama cevap ver(e)miyorum. Cevaplara o kadar odaklanıyordum ki soruların bir önemi kalmıyordu artık. Bir süre sonra cevaplarla uğraşmayı bıraktım. Çünkü cevaplar çıkmaz bir sokağa sürüklüyordu sanki beni.

 Cevap aramayı bıraktığım zaman fark ettim. Sorular yeni ve daha derin sorulara götürüyordu beni. Aslında cevapların olup olmamasının ya da cevapların ne olduğunun çok da bir önemi yoktu benim için. Cevap vermek için soru sormuyordum ben.

 O zaman neden?  Neden cevap ver(e)mediğim sorular soruyordum ki ben? Muhtemelen en doğru soruyu sordum kendime. Çünkü bunun çok net bir cevabı vardı. Bir şey arıyordum ben. Arıyorum da hala. Belki herkesin aradığını belki de kimsenin bulamadığını. Kim bilir belki de bulmamak için arıyorumdur.

 

 


Kaynakça

Kullanılan görsel: https://www.pexels.com/tr-tr/fotograf/isiklar-karanlik-aydinlatilmis-altin-arka-plan-12920835/

29-03-2023
Konuk Düşünce Yazarları

Konuk Düşünce Yazarları

info@medyacuvali.com

www.medyacuvali.com

Konuklardan Diğer Yazılar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir