Tesadüf mü İşaret mi?

Tesadüf mü İşaret mi?

A+ A-

Tesadüfler sıklaşmışsa ne düşünürsün? İşaretleri takip et diyenlerden misin yoksa?

 

Hep filmlerde olur ya belki de bir şeyin olacağının belirtisidir kim bilir. Öncesinde seni uyarmak, bak yaklaşıyor gelmekte olan demektir. 

 

Sen hiçbir şeyin farkında bile değilken geçen gün de bu olmuştu diyerek olayları birbirine bağladığın o an. İşte o an tüm bunlar bir işaret miydi farkındalığı…

 

Her birimiz o kadar kaptırmışız ki kendi yolumuza. Etrafımızda olup bitenle ilgimiz kalmamış. Belki gerçekten kendini göstermek isteyen,hatırlatmak isteyen,ben burdayım diyen biri var, bir şey var. 

 

Yürüdüğümüz yola odaklanıp etraftaki güzellikleri de tehlikeleri de göz ardı etmişiz. 

 

Zamanında tüm güzellikleri yaşadığını düşünerek belki şimdi dinlenmek istediğin için ilgin yok. Zamanında yaşayacağımı yaşadım, her şey zamanında güzeldi dediğin için. Anılara tutunup o haliyle hatırlayabilmek için. O yol çok güzeldi şimdi ya aynısı gibi değilse korkusundan. 

 

Peki ya yol tehlikelerle doluysa? Belki de o yol senin canını yakacak taşlarla dolu. Öncesinde takılıp düştüğün o taşları unuttun mu? Her birinin canını nasıl yaktığını? Yara izlerin kapandı mı sahiden?

 

Yol nereye gider kimse bilmez. Ama yaşadıkların en büyük kılavuzun. Bu yola girersin ya da girmezsin. Evet, işaretler var ve onları takip edip etmemek senin elinde.


Kaynakça

Görsel kaynak: www.pexels.com

10-08-2022
Gülçin Kahraman

Gülçin Kahraman

Sosyolog

Düşünce ve hayallerin birbiriyle yarıştığı dönemler yapabileceğiniz en iyi şey, onları yazmaktır. Ben de öyle yapıyorum.

khrmnglcn@hotmail.com