Farklı Yol

Farklı Yol

A+ A-

Hayatı  bir dejavu olarak görürsen bu şekilde de devam edecektir. 

Fakat bu döngüden kurtulmak senin elinde. 

Sanki hep aynı şeyleri yaşıyormuş hissine kapılırsan yine aynı yola saparsın.

Her şey farklı olabilirdi. Eğer  yine aynı yolu tercih etmeseydin.

Her ne yaşıyorsan sen o yolu bulduğun için. Tekrar o yolda yürümek istediğin için. 

Yaşadığın dejavudan kurtulmanın yolu yine aynı seçimleri yapmak değil. Aksine farklı bir yol keşfedebilmek. Bu sefer mutlu bir yol çizebilmek.

Şimdiye kadar bizi neyin mutlu ettiğini ararken anın tadını kaçırdık. Dümdüz bir yol varken karmaşık yollardan koşmayı denedik. Kolayı dururken zoru bulduk. Şu anın tadını çıkartmaktansa gelecek planları yapıp strese girdik.

Yoksa kendine mi  inanmıyor musun? 

Peki ama neden? 

Neden bu ürkekçe atılan adımlar? 

Ya tekrar düşersem korkusu mu? 

Olsun gene düş gene yenil. Ama düşeceğini nerden biliyorsun? Bu sefer cesurca atacağın adımın bir mucize yaratabileceğini neden hiç düşünmüyorsun? 

Evet kafamız hep başka yerdeydi. Ve biz bunun farkında bile değildik. Ta ki yorulup böyle gitmeyeceğini anlayana dek. İşte o zaman bir şeyler değiştirmenin zamanı geldiğini anladık. 

Mutluyken mutsuz olacak sebepler aramayı bırak. Her şey yolundayken ya şöyle olursa korkusuna yenilme bu sefer. Olmayan, gerçekleşmeyen olaylar için endişelenip üzüntü duyma.

Biraz da bulunduğun yerin ve zamanın keyfini çıkart. Şimdiye kadar o keyif hep kısa sürdü. Şimdiden sonra uzun tut. Aklın endişelerine yenilmesin.


Kaynakça

Görsel Kaynak:www.pexels.com

14-12-2020
Gülçin Kahraman

Gülçin Kahraman

Sosyolog

Düşünce ve hayallerin birbiriyle yarıştığı dönemler yapabileceğiniz en iyi şey, onları yazmaktır. Ben de öyle yapıyorum.

khrmnglcn@hotmail.com