İstanbul'un Kültür ve Sanat Dergisinin Yeni Sayısı Yayımlandı

ÇUKURCUMA SANATIN MERKEZİ OLUYOR... 

Sanat dünyasını mercek altına alıp, özel içerikleriyle fark yaratan İstanbul Sanat Dergisi’nin yeni sayısı raflarda yerini aldı. Beyoğlu’nun sanata açılan arka bahçesi Çukurcuma ‘yı inceleyen dergi, açılış hazırlıkları süren Galataport ile birlikte İstanbul’un tam bir sanat merkezi olma yolunda büyük mesafeler aldığını sayfalarına taşıdı.

ESKİ BİNALARI, ANTİKALARI, SANAT GALERİLERİYLE ÇUKURCUMA

Ayrıntılarını TOURMAG Turizm Dergisi için hazırladığımız, tamamen çağdaş normlarla bezenmiş Galataport İstanbul’un karşısında; eski binaları, antikaları, sanat galerileriyle geçmiş dönem ruhunu taşıyan Çukurcuma ‘yı günümüzün dinamikleriyle değerlendirdik. Pandemi koşullarına rağmen sanat üretimlerini canlı tutan sanatçı ve galerilerin yer aldığı dergide geçmiş ve gelecek dönem sergileri incelenirken, aktüel haberlerle sanattan uzak kalmamanızı sağlayan içerikler de bulunuyor.


SANATÇILARLA ÖZEL RÖPORTAJLAR

İstanbul Sanat Dergisi sayfalarının dikkat çeken röportajları arasında, ünlü müzayedeci Raffi Portakal’ın yanı sıra Heykeltraş Erdinç Bakla ve Ressam Teksin Özgüz de bulunuyor. Ressam Doğan Paksoy, “Pandemiye inat yine de sanat” sözleriyle süreci değerlendirirken; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi hocalarından Dr. Öğretim Üyesi Ali Kayaalp, “Asker Ressamlar” ile ilgili araştırmasını İstanbul Sanat okuyucularıyla paylaştı.

ÖLÜMÜNÜN 700. YILINDA DANTE

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, pandemi sürecinde de bir hayli aktif olan İKSV’nin yeni dönem çalışmalarını aktarırken; Sanatçı Erkan Doğanay, ölümünün 700. yılında Dante’yi andı. Avukat H. Oğuz Müftüoğlu ise “Paralı yoksullar; SANATÇILAR!” başlıklı yazısıyla sanatçıların bilinmeyen haklarını kaleme alarak, hukuki anlamda önemli bilgiler sundu.

MÜZİK, SİNEMA, KİTAP VE ÇOK DAHA FAZLASI

Sanatın farklı disiplinlerinden sanatçılara da yer verilen derginin müzik kategorisindeki konuğu dünyaya açılan Çello Sanatçısı Jamal Aliyev olurken; dijital mecralarda büyük ses getiren “Ah Gözel İstanbul” belgeselinin yaratıcısı Zeynep Dadak sinema kategorisinde, oyunculuğu kadar yazarlığı da çok beğenilen Alper Kul ise kitap kategorisinde sayfaları süsledi.

Sanatın kalbinin attığı İstanbul’a yeni bir soluk getiren İstanbul Sanat Dergisi’ne kitabevi ve bayilerin yanı sıra dijital mecralardan ulaşabilirsiniz…


Dergilerin yeni ve eski sayılarına verdiğimiz linklerden ulaşabilirsiniz:

www.medyacuvali.com/urunler/istanbul-sanat-1-sayi

www.medyacuvali.com/urunler/istanbul-sanat-2-sayi

www.medyacuvali.com/urunler/istanbul-sanat-3-sayi

www.medyacuvali.com/urunler/kadikoy-sanat-1-sayiTEKNİK ÖZELLLİKLER

 

İSTANBUL SANAT Dergisi

Nisan-Mayıs-Haziran 2021

YIL:1   SAYI:3

YAYIN TÜRÜ: Üç Aylık, Süreli

Bölgesel

ISSN: 2718-0476

BARKOD: 9772718047004

BOYUT: 24 x 34 cm

İÇ BASKI: 135 gr parlak kuşe

KAPAK: 350 gr parlak kuşe

Amerikan cilt, altın varak

68 sayfa