St. Petersburg Bale Tiyatrosu

St. Petersburg Bale Tiyatrosu
16 - 18 Mart 2018


TİM Show Center
İSTANBUL


TİM Show Center’da Bale Festivali! Dünyaca Ünlü Bale Topluluğu Saint Petersburg Ballet Theatre (SPBT),16-18 Mart tarihlerinde yeniden TİM Show Center’da…

Dünyaca ünlü bale topluluğu Saint Petersburg Ballet Theatre (SPBT), yeniden İstanbul’a geliyor.  Kuğu Gölü ve Uyuyan Güzel gösterileri ile yeniden 16-18 Mart tarihlerinde Kültür ve Sanatın Merkezi TİM Show Center’da sanatseverlerle buluşacak.

Bale severlerin büyük bir ilgiyle karşıladığı ve övgüler yağdırdığı, dünyadaki en önemli klasik bale topluluklarından biri olan Saint Petersburg Bale Topluluğu (SPBT) Kuğu Gölü ve Uyuyan Güzel ile 16-18 Mart tarihleri arasında TİM Sahnesi’nde izleyicileri büyülemeye hazırlanıyor. 1994 yılında Konstantin Tachkin tarafından kurulan Saint Petersburg Bale Topluluğu, 6 kıtada, yılda 200’den fazla gösteriye imza attı. Londra’daki ünlü Coliseum ve Royal Albert Hall, Paris’teki Champs - Elysées Théatre, Tokyo'daki Bunkamura Hall, Taipei ve Pekin’deki Ulusal Tiyatrolar gibi dünyanın en prestijli salonlarında gösteri yaparak dünya basınının ilgi odağı haline gelen topluluk İstanbul’da da TİM Show Center’da bale severlerin karşısına çıkacak. 

Repertuarında;  Don Kişot, Paquita, Fındıkkıran, La Bayadère, Romeo ve Juliet gibi dünyaca ünlü koreografilerin yer aldığı Saint Petersburg Bale Topluluğu, 16-18 Mart tarihleri arasında birbirinden değerli iki ölümsüz eser Kuğu Gölü ve Uyuyan Güzel ile TİM Show Center’da sahne alacak.

Gösteri programı
16 Mart  Cuma 21:00 - Kuğu Gölü
17 Mart Cumartesi 21:00 - Kuğu Gölü
18 Mart Pazar 15:00 - Uyuyan Güzel

Türker İnanoğlu Maslak Show Center hakkında
TİM Show Center,  son sistem teknolojiyle donatılmış 1.800 kişilik ana salonu, 400 kişilik tiyatro salonu, geniş fuaye alanı, 4 adet sinema salonu, 1 adet VIP sinema salonu, birbirine bağlanabilir şekilde tasarlanmış 4 adet toplantı odası, VIP Restaurant’ı ve 600 araçlık otoparkı ile kültür ve sanatın merkezi olarak faaliyettedir. Benzersiz mekan özellikleri ve hizmet anlayışıyla, marka, kurum ve firmaların; konser, parti, film galaları, canlı yayınlar, uluslararası kongre ve seminerler, sergiler, festivaller, marka ve ürün lansmanları gibi özel proje ve aktiviteleri için de hizmet vermektedir. Ayrıca bir çok yerli ve yabancı sanatçıya, show ve müzikallere ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’de Kültür Bakanlığı’nca verilen ilk "Kültür Girişim Belgesi"nin sahibi olan TİM Show Center, kaliteden ödün vermeden gösteri sanatları dünyasında ilklere imza atmayı misyon edinmiştir.