Nuri İyem Resim Ödülü İçin Başvuru Tarihlerini Not Edin!

Nuri İyem Resim Ödülü İçin Başvuru Tarihlerini Not Edin!

Çevrimiçi Ön Başvuru Günleri : 3 - 9 Mayıs 2021

Bu sene 21. yılını kutlayan Evin Sanat Galerisi tarafından her sene düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü” Resim Yarışması, bu yıl on ikinci kez gerçekleşiyor. Nuri İyem adına 2006 yılından bu yana düzenlenen yarışma, büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacını taşıyor.

Kurul tarafından ödüle layık görülen sanatçıya 10.000 TL para ödülünün yanı sıra “Nuri İyem Resim Ödülü”nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz “heykel” verilecek. Ayrıca ödül alan sanatçı, Lebriz.com sanatçı katalogları bölümünde iki yıl süreyle online katalog hakkı kazanacak.

Başvuru formu ön başvuru günlerinde bu sayfada aktive olacaktır.

*Lütfen başvuru formuna yüklemek üzere ödüle başvurduğunuz resimlerin görselleri ve bu resimler dışında 10 adet eserinizin görselini hazırlamayı unutmayınız! Yüklenecek dosyalar maksimum 10MB olabilir.

Nuri İyem Resim Ödülü 2021, Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl iki aşamalı başvuru formatında katılımcılara açılacaktır. Ödüle başvurmak isteyenlerin, ilk olarak 3 - 9 Mayıs 2021 tarihlerinde, başvuru formunu çevrimiçi olarak eksiksiz doldurmaları gerekecektir. Ardından açıklanacak listede yer alan katılımcılardan; eserlerini 1 - 3 Haziran 2021 tarihleri arasında, Evin Sanat Galerisi adresine teslim etmeleri istenecektir.

 

Kaynak: http://www.evin-art.com/posts/16