Ağzı Çiçekli Adam - 28 Nis 2019 Paz 19:00 - Tatavla Sahnesi, İstanbul

Ağzı Çiçekli Adam - 28 Nis 2019 Paz 19:00 - Tatavla Sahnesi, İstanbul

Serkan Karabayır'ın yönettiği Ağzı Çiçekli Adam oyunu, Tatavla Sahnesi'nde izleyicisiyle buluşuyor.

Deney Atölyesi; M.Materlinck J.Fosse A.Çehov A.Strindberg, O.Wilde, V. Mayakovsky C.Delbo, W.B.Yeats A.Camus J.Sartre gibi birçok farklı yazarın eserlerinden hareketle oluşturulan farklı metin ve reji çalışmaları ile 2012 yılından beri seyirci ile buluşmaktadır. 

Atölyeleri çalışmaları ve tiyatro oyunları ile uzun süredir Gelibolu’da hayat bulan Gelibolu Değişim Derneği ve Deney Atölyesi İtalyan yazar Luigi Pirandello’ dan bir gitme ve bekleme hikayesi’nde bir araya geliyor.2018-2019 sezonuna Deney Atölyesi ve Gelibolu Değişim Derneği ortak yapımı ile sahnelenecek olan Ağzı Çiçekli Adam ile merhaba diyoruz. Ağzı Çiçekli Adam; görsel bir dille taçlandırılarak seyirciye, vazgeçmenin ve değişmenin hikâyesini anlatıyor. Oyun; doğanın ve yaşamın içinde, ıssızlığın, kalabalığın, izlemenin, düşünmenin sınırlarında geziniyor. Ağzı Çiçekli Adam ve Sessiz Müşteri’nin yollarının bir istasyonda kesişmesi ile sıradan bir gece her ikisinin de hayatını etkileyecek bir deneyime dönüşüyor. Ölüm başlı başına bir yolculuk mudur ve beklemek ise sonunu bilmediğin bir macera? 

“Yaşama böyle düş kurarak bağlanmak. Demir parmaklıklara sarılan bir sarmaşık gibi.”“Düş kurmaktan büyük bir keyif alıyor olmalısınız.”

Yazan: L. Pirandello
Yazar/Dramaturg: Sanem Soğukpınar
Çeviren: Hilal Yılmaz
Yöneten: Serkan Karabayır
Oyuncular: Yusuf Gündüz Muzaffer Tutum Aleyna Z. Erdoğan
Müzik: Keskin Band
Işık Tasarım: Mehmet Ergün