19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Özel Konseri "Genç Piyanistler" - 19 May 2019 Paz 18:30 Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, Ankara

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Özel Konseri

genç piyanistler berke baha dikmen, arkın akçagül ve melis pınar bach, beethoven, schumann ve chopin’in eserlerinden derlenen bu özel konserde zengin bir program ile 19 mayıs pazar günü mozarthaus’ta sanatseverler ile buluşacak.

berke baha dikmen, piyano
arkın akçagül, piyano
melis pınar, piyano

program

l. van beethoven | 32 varyasyon, do minör 
f. chopın | ballade op 23, no1, sol minör 
onur güleryüz | speechless mi bemol minör  
*berke baha dikmen

j.s bach | partita bwv 826, no.2, do minör
ı, sinfonia
ıı. allemande
ııı. courante
ıv. sarabande
v. rondeau
vı. capriccior.schumann | faschingsschwank aus wien
*arkın akçagül 

l. van beethoven | sonatop.57, no. 23 "appassionata" 
ı. allegro assai
ıı. andante con moto
ııı. allegro ma non troppo 
*melis pınar 

Berke Baha Dikmen, piyano
1997 yılında tekirdağ'da doğdu. 2011 yılında tekirdağ güzel sanatlar lisesinde müzik eğitimi almaya başladı. 2015 yılında ankara üniversitesi devlet konservatuvarına kabul edildi. lisans piyano eğitiminin ilk 2 yılı boyunca yu-ming bozkuş ile çalıştı. son 2 yıldır çalışmalarına gülnara aziz ile devam etmektedir

Arkın akçagül, piyano
ilk piyano çalışmalarına müziyen olan babası özgen akçagül ile başladı.2014 te dokuz eylül devlet konservatuvarında  eğitimine prof.şeniz duru ve yrd.doç demet eytemiz ile devam etti.lise de bilkent üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesini kazandı ve prof.gülnara aziz'nin sınıfına kabul edildi.bu sürede almanya clara schumann piano competition da 2.lik,bulgaristan heirs orpheus piyano yarışmasında 3.lük,bursa nilüfer belediyesi piyano yarışmasında 2.lik ve yamaha piyano bursunda 1lik ödülleri kazanmıştır.19 mayıs programında izmir devlet senfoni orkestrasıyla beraber şef dağhan doğu ile beraber solist olarak r.scumann piyano konçertosunu seslendirmeye hak kazanmıştır ve gülsin onay,emre elivar,özgür aydın,muhiddin dürrühoğlu,gökhan aybulus,stanislav ıoudenich,rolf plagge,konrad ricter,cyprien katsaris gibi piyanistlerin masterclasslarına katılmıştır.sanatçı lisans eğitimine halen prof.gülnara aziz ile devam etmektedir.19 mayıs seçmelerini kazanarak izmir devlet senfoni orkestrasıyla schumann piano konçertosu la minör çalmıştır.agora piano quartet olarak 2.eğirdir oda müziği yarışmasında 32 yaş kategorisinde 3.lük kazanmıştır ve 4.bilkent müzik günleri’nin açılış konserini yapmıştır.sanatçı lisans eğitimini prof.gülnara aziz ile ankara üniversitesi devlet konservatuarında devam etmektedir.

Melis Pınar, piyano
1994 yılında ankara’da doğdu. piyano eğitimine 2000 yılında amine aygistova ile başladı. 2001 yılında bilkent üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesi müzik hazırlık ilköğretim okulu piyano bölümünü birincilikle kazanarak zarema safarova’nın sınıfına kabul edildi. 2008 yılında hacettepe üniversitesi ankara devlet konservatuvarı müzik ve sahne sanatları lisesi piyano bölümünü kazanarak çalışmalarını önce prof. demet akkılıç daha sonra da yrd. doç. sibel özgün ile sürdürdü. 2011 yılında hacettepe üniversitesi ankara devlet konservatuvarı müzik ve sahne sanatları fakültesinde başladığı lisans eğitimini, yrd. doç. sibel özgün’ün piyano sınıfından “yüksek şeref derecesi” alarak mezun oldu. halen yüksek lisans çalışmalarına aynı kurumda devam etmektedir.

eğitimi süresince, ilya sirotin, tayfun bozok, doç. kerem aykal, garbis atmacayan, prof. reyyan yücelen başaran ile oda müziği çalışmalarında bulundu. bugüne kadar amerika, avusturya, almanya ve türkiye’de edna golandsky, atanas kurtev, lilly dorfman, daniel pollack ve prof. gülnara aziz gibi önemli piyanistlerin ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı, avusturya ve almanya’da konserler verdi. pınar, hacettepe üniversitesi ve bilkent üniversitesi bünyesinde resitaller, sınıf konserleri, oda müziği ve eşlik konserleri vermektedir.