Severek yapmak..

Severek yapmak..

A+ A-

Bazı şeyleri yaparken zoraki yaptığımı hissediyorum yada istemediğim işi yaparken çok zorlanıyorum. Güzel olsa dahi kötü geliyor gözüme, size de öyle oluyor mu?

 Ama bir de severek yaptığım şeyler var.. İşte o zaman ne yoruluyorum ne sıkılıyorum ne de o işi bırakasım geliyor. Uzun yollar yürümem gerekse de, çok yorulacak olsam da o iş gönlüme siniyorsa ve seviyorsam o zorluklar hiç gözüme görünmüyor.

 

Eminim bir çoğunuza da bu şekilde oluyordur. Hangimiz sevmediği bir şeyi gönüllü yapar ki?

Zorunda kalmadığımız sürece..

Keşke hepimiz sevdiğimiz işlerle uğraşabilsek, o zaman her şey daha farklı olabilirdi. Sevgiyle yapılan şeyler farkını hep ortaya koymuştur, ben böyle düşünüyorum.

Güzelliği yansıyor, hissettiriyor o sıcaklığını ya da tadı bir farklı oluyor.

Lezzetli olan yemekler için dahi derler ki,, ne kattın da bu yemek bu kadar güzel oldu? Çoğu gülerek, sevgimi kattım der, bu çok doğru bir cümledir aslında. Gerçekten sevgiyle yapılmıştır ki lezzetlidir. Bu yüzden farkını hissederler ve sorarlar.

 

Uzun lafın kısası sevgi önemlidir! Sevgiyle yapılan şeylere paha biçilemez. Emeğe sevgi karışınca lezzetlerine de, görünüşlerine de doyum olmaz. Sevgiyle kalın.


Kaynakça

Görsel: pexel.com'dan alınmıştır

14-12-2021
Şura Eren

Şura Eren

Hayatın İçinden

Merhaba ben Şura, Tokat’ta doğdum, evin en küçüğü olmanın güzelliğiyle rahat bir çocukluk geçirdim, bu zamana kadar bir çok alan ve hobi denedim çok severek yaptıklarımda oldu hiç yapamadıklarımda ama hepsinden bir şeyler öğrendim.. Buraya hayatımın içinden bir şeyler yazacağım umarım kalplerinize dokunabilirim. Sevgiyle kalın.

suraeren.1@hotmail.com