Başka

Başka

A+ A-

Kim doyduğundan fazlasını yiyebilir ki?

Fazlası, doymayacağına inananların hikayesi.

Bir de hiç doymaya yaklaşmıyor olmak var, olabildiğince açlığa inkarla.

İştahın/iştahsızlığın yerini alamayacak kadar tanıdık olmayanlar var içinde çünkü, hepsine galebe çalan..

Yeme biçemimizde şekilleniyor bazen hayat, neyi yediğimizden ziyade. Sofranın başına geçmekle sonuna geçmek arasındaki farkların bile birbirine yaklaştığını, hangi sofranın özlemine dem vururken, hangi sofralarının varlığından duyduğumuz buhranın dillendirilemeyişini konuşmuyoruz pek.

Esas hikaye konuştuklarımızda değil,tam da yutkunduğumuz yerde başlıyor.Çünkü alfabenin de çare olamadıkları var…Başka bir dil arıyor düşler bu yüzden.

 

Yanisi insan başka olmadan kendi olamıyor bazen..

17-04-2022
Merve Doğanlar

Merve Doğanlar

Psikolog

1990 yılında Yalova’da dünyaya merhaba dedi. İlkokul, ortaokul ve Lise öğrenimlerini burada tamamlayıp, daha sonra Üsküdar Üniversitesi Psikoloji (ing) bölümünden mezun oldu. Üniversite öğrenimi sırasında İletişim bilimlerinde yandal yaptı. PAMER (Post-Colonial çalışmalar merkezinde) çeşitli araştırmalara ve makale çalışmalarına katıldı. Lisans öğrenimi sırasında biri Almanya biri İngiltere olmak üzere 2 Erasmus yaptı. Bu yüzden Kültür şoklarına toleranslı. Şu an da Klinik Psikoloji yüksek lisans mezunu, spor aşığı, bilime dair her şeye maydanoz olmayı seven, nitelikli hasbihallere müptela, değiştirebileceklerine değiştiremeyeceklerinden daha çok inanan, insana dair her şeye meraklı olmak gibi sıfatlarıyla hemhal olmakta.

merve.doganlar1@st.uskudar.edu.tr

gezegenpsikolog