Sessizliğin Gürültüsü

Sessizliğin Gürültüsü

A+ A-

Sessizliğin gürültüsünde boğulmamayı ne de çok isterdi Olga. Çığlıkların kesildiği , acıların kesikleştiği, yaraların sarıldığı af çukurunda yatıyor ve gittikçe çekiliyordu dipsiz derinliğe. Bir şuursuzluk hali vardı sanki o dipsizlikte. Dipe çektikçe çeken o travmalar okyanusunda kıyıya varmak isteyen Olga gibi o kadar çok kayıp ruh vardı ki . Kıyıya varmanın yolu neden diğer insanlar gibi olmaktan geçiyordu ? Unutmak istemiyordu Olga, sabitlikte kalmak, yaşanan acılarını taze tutmak , o kasvetlikte bir nefes bulmak istiyordu. Başka türlü hayatta nasıl kalınırdı ki , o sakinlikte bu dipsizlik gibi dipsiz bir sevgi çukuru bulabilir miydi ki ?

Tüm kayıp ruhlar delikten deliğe koşarken , seslerini duyurmak ve acılarını kıstırmak isterken Olga sabitlikte durmuş başka bir çıkış arıyordu. Acılar kıstırılabilir miydi? Yerine geçecek sevgi o acıların yerini doldurabilecek miydi? Acıları kıstırmanında bir bedeli vardı. Gerçek bir yürek koparmak gerekir o bağırdanki acılar yeterince süzülebilsin , yaraları saracak bezin kirliliği derinlikten geçebilsin. Ki en acımasız kötülüğün en saf iyilikte derinliği delebilmesi için. İşte Olga, o kesik buz çığlıklarla çevrili sabitlikte o sevgiyi düşünüyordu. İmkansızlıktan çıkabilecek en yegane bezi. Çığlıklar kesildiğinde , koşturmacalar bittiğinde artık bir karar vermesi gerektiğini anladı Olga. Sabitliğin yarattığı kasırga artıyor , Olga’yı tek bir çıkışa sürüklüyordu. Diğer tüm kayıp ruhların gittiği gibi, diğer insanların sessizlik gürültüsünde boğulmadığı o kıyıya ulaşacak ve o bezi okyanusa teslim edecekti. İmkansızlık incilerini üstünden bir bir dökecek , kasvetli dipsizlikteki yegane sevgiyle vedalaşacak , sıradanlık adasında imkansızlığın yansımasını arayacaktı. Çünkü sıradanlılığın tozlu kavurucu kurağında boğulmak, bir yegane inciyi iki çift gözde aramaya bedeldi.

 

 

29-03-2023
Beyza Sarımeşe

Beyza Sarımeşe

Edebiyat

İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı bölümü okuyor. Viktorya dönemi klasiklerine ve psikolojik-gerilim filmlerine tutkulu. Stanley Kubrick, Dario Argento, David Lynch, Ryan Murphy ve çok daha fazlasının yapımlarıyla yakından ilgileniyor. Melankolik ruh hallerini kısa öykü, deneme ve düz yazı yazarak hayal gücüyle körüklemek en büyük heyecanlarından biri.

byzsrms@gmail.com

beyzasarimese

Beyza Sarımeşe