Tuluyhan Uğurlu - 21 Şub 2019 Per 20:00 Adana Büyükşehir Bel. Tiyatrosu, Adana

Tuluyhan Uğurlu -  21 Şub 2019 Per 20:00 Adana Büyükşehir Bel. Tiyatrosu, Adana

Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu, 21 Şubat'ta Adana Büyükşehir Bel. Tiyatrosu'nda sizlerle...

Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu’dan Adana’da yine farklı bir konser. Uğurlu müzik ve görüntülerle bu kez kadının tarihsel gelişim ve çeşitli farklı kültürler içindeki konumunu anlatıyor.

“Kızlarımız, Kadınlarımız, Yarınlarımız” isimli konser geçtiğimiz aylarda ebediyete intikal eden Uluslararası Lions 118 U Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Bergüzar Berna Ateşoğlu'na ithaf ediliyor. Ateşoğlu’nun en değer verdiği projelerden biri olan "Kadınım Bireyim Özgürüm” böylece Tuluyhan Uğurlu konseriyle ayrı bir anlam kazanıyor. Tuluyhan Uğurlu, konserde eski uygarlıklarda kadının konumuyla başlayıp, üç semavi dinde kadına bakış, kadının Türklerdeki konumu, Orta Çağ Avrupa’sında kadın, dünyada ve Türkiye’de kadının ulaştığı nokta gibi bilgilendirici konulardan sonra toplumda farklı iz bırakmış kadınları anlatıyor. Kızlarımız ve kadınlarımızın eğitimi ile toplumumuzun yarınlara nasıl güçlü bakacağına vurgu yapılıyor.

Tuluyhan Uğurlu’nun anlatımı ile kadın mutlaka izlenmesi gereken hüzünlü, düşündürücü ancak gelecek açısından yine de umut verici bir sanatsal gösteri…