Sevil Esen'le 45'likler

Sevil Esen'le 45'likler
İstanbul’un kalbi Taksim’de uzun yıllardır müzikseverleri bir araya getiren Jazz Company’de, caz tutkunlarına nostalji rüzgarı estirecek.

İstanbul’un kalbi Taksim’de uzun yıllardır müzikseverleri bir araya getiren Jazz Company’de, 16 Kasım Cuma akşamı caz tutkunlarına nostalji rüzgarı estirecek. Sevil Esen, ‘Müzik Kutusundan 45’likler’  konsepti ile dinleyicilerin kulaklarının pasını silecek. Geçmişin tozlu sayfalarından gelen caz melodileri ile ruhunuza hitap edecek. Sevil Esen, performansı ile caz tutkunlarına doyumsuz bir gece yaşatacak.

Işık Üniversitesi Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım Bölümü'nden mezun olan Sevil Esen, lise ve Üniversite yıllarında amatör olarak sürdürdüğü müzik çalışmalarına, Yıldız Tumbul yönetiminde Işık Üniversitesi Tiyatro ve Müzikal Topluluğu’nda devam etti.

Daha sonraki yıllarda Devlet Opera Sanatçısı Niyazi Ölmez önderliğindeki Doğuş Üniversitesi Müzik Topluluğu’nda Devlet Opera sanatçısı Özlem Abacı'dan şan sesleri almaya başladı. 2007'den bu yana profesyonel olarak sahne alan Sevil Esen; Levent Altındağ, Şenova Ülker, Haluk Dayıoğlu ve Nezih Yeşilnil gibi değerli cazmüzisyenleri ile çalıştı.

Grafik tasarım ve müzik çalışmalarını eş değerde sürdüren Esen, çeşitli kulüp ve organizasyonlarda sahne almaktadır.