Müfettiş - 30 Oca 2019 Çar 20:30 - Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon, İstanbul

Müfettiş -  30 Oca 2019 Çar 20:30 - Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon, İstanbul

"Müfettiş", seyircisiyle buluşmaya devam ediyor...

Nikolay Vasilyeviç GOGOL’ün yazdığı Melih Cevdet ANDAY’ın dilimize çevirdiği bir dünya klasiği olan Müfettiş oyunu Tiyatro Şebekesi ekibi ile bir kâbus komedi olarak ikinci sezonunda seyirci karşısına çıkıyor. İskender Atilla ATASOY’un bol hareketli rejisi ile sahneye taşınan  Müfettiş yirmi beş kişilik oyuncu kadrosu  ile ezber bozuyor. Sahnelenmeye başladığı günden itibaren hem tiyatro izleyicisinin hem de tiyatro eleştirmenlerinim tam not verdiği Müfettiş kâbusu 95 dakika boyunca gerilim ve komediyi aynı anda sunuyor. İlk sezonunda bütün temsillerini kapalı gişe oynayan oyun geleneksel motifleriyle seyircisine keyifli dakikalar yaşatıyor.

Oyunun kısaca konusu;
Şehrin yöneticileri tarafından haksızlığa uğrayan ve adalet arayışına giren Petrovna, tüm kötülere iyi bir ders vermek adına onları uykularında yakalar. Petrovna’nın amacı kaymakam başta olmak üzere kötülüğe, adaletsizliğe hizmet eden herkesi korkuları ile yüzleştirir. Şehre gelen müfettiş ile karşı karşıya bırakarak unutamayacakları bir kâbus yaşatır. Bütün bunlar yaşanırken müfettişe açık vermemek için büyük uğraş veren şehir yöneticileri oldukça komik duruma düşerler. Tam zafer elde ettiklerini düşündükleri sırada büyük bir sürprizle karşılaşırlar.

22.Yapı Kredi Afife Jale Tiyatro Ödülleri jürisi tarafından takibe alınan ve aday adayı olmayı başaran oyun daha fazla gerilim ve daha fazla komedi ile 30 Ocak 2019 20.30 ‘da Profilo Kültür Merkezi’nde tiyatro severler ile buluşmaya hazırlanıyor.


"Onların zihinlerine girip kâbusları olacağız. Akıllarında ne varsa ortaya döküp kendi oyunlarında oyun kendi zaferlerinde yenilgi yaratacağız. Yok, olmaya başlamış adaletin kırık kılıcı ile büyük bir savaşın ilk darbesini vuracağız. Fazlası ile gülünç duruma düşecekler. Ve onlar kötülükten vazgeçmedikçe kâbus hiç bitmeyecek!"
İskender Atilla ATASOY