Muazzez Hanım'ın Muazzam Tarifleri - 03 Şubat - 17 Şubat İstanbul

 Muazzez Hanım'ın Muazzam Tarifleri -  03 Şubat - 17 Şubat      İstanbul

Tiyatroda bir ilk: “Siyah beyaz oyun” Muazzez Hanım'ın Muazzam Tarifleri tiyatroseverlerle buluşuyor.

Sema Betül Kaya’nın yazdığı, Burkay Kopuz’un yönettiği “Muazzez Hanım’ın Muazzam Tarifleri” isimli oyun, 1970’li yıllarda çalkantılı duygusal ilişkiler ve güç savaşlarının yaşandığı bir köşkte geçiyor. Yeşilçam filmlerine göndermeler içeren oyun, izleyenleri de âdeta geçmişe götürüyor.

Prömiyeri 3 Şubat Pazar 17.00 Sahne Beşiktaş'ta yapılacak oyunun biletleri çok yakında Biletix'ten ve oyun günü sahne gişesinden alınabilir.

Konu:
Füsun, tahsili için gittiği Paris’ten döndüğünde köşkte hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmadığını görür. Yakışıklı, zengin bir fabrikatör olan babası, Muazzez Hanım'ın vefatından uzun zaman sonra, gözü sadece servetinde olan genç bir kadına tutulmuştur. 

Füsun, köşk sakinleri arasında amansızca esen aşk, ihanet, hırs ve entrika rüzgârları arasında savrulmaya başlar. Geçmişe dair soru işaretleri ve geleceğe yönelik hayalleri arasında kalmışken, kendisini bekleyen diğer sürprizlerden habersizdir.

Yazan: Sema Betül Kaya
Yöneten: Burkay Kopuz
Müzik Kayıt: Berkan Ataoğlu
Ses & Işık: Ömür Günüç, Ozan Yeşilyurt
Koreografi: Sinem Şenkal
Reji Asistanları: Başak Uğur, Görkem Batıbay, Selçuk Timur
Sahne Sorumlusu: Zehra Arın
Görsel Tasarım & PR: Gülşen Bilge Kaya
Oyuncular: Barış Mirzanlı, Berkan Ataoğlu, Burak Yanık, Burkay Kopuz, Duygu Yanık, Güven Yapa, Hakan Çoban, Murat Arın, Selcan Toker, Sema Betül Kaya, Seyhan Şenkal, Sinem Şenkal

2 Perde 120 dk.