Karma Sergi- 25. yılında - Evin Sanat Galerisi 2 Mart – 9 Nisan 2021

 Karma Sergi- 25. yılında - Evin Sanat Galerisi       2 Mart – 9 Nisan 2021

2 Mart – 9 Nisan 2021

1996 yılından beri Bebek’te sanat etkinliklerine devam eden Evin Sanat Galerisi 2021 ile beraber 25. yılını kutluyor.

Kurulduğu günden beri devam ettirdiği misyonla, ülkemizde üretilen plastik sanatları sadece İstanbul da değil farklı illerde de sergiler gerçekleştirerek sanatseverlerle buluşturmuştur. 25. Yılında isimli sergi kapsamında Nuri İyem, Nasip İyem, Rahmi Aksungur, Cansen Ercan, Temür Köran, Ahmet Elhan, Hakan Gürsoytrak, Orhan Cem Çetin, Murat Germen, Zulal, Emin Turan, Setenay Alpsoy’un yeni eserleriyle, galerinin tarihinden notları ve anıları sanatseverlerle buluşturacak.

Sanat dünyasında sanatçının yanında yer alan bir galeri niyetiyle, Evin ve Ümit İyem tarafından kurulan Evin Sanat Galerisi;  faaliyet gösterdiği yıllar içerisinde Türkiye'de gelişen tüm sanatsal ve toplumsal olaylarla birlikte bünyesine kattığı yeniliklerle varlığını sürdürmeye devam etmiştir.

Evin Sanat Galerisi’nin mirasları olan ressam Nuri İyem ve seramik sanatçısı Nasip İyem’in yapıtlarının korunması, belgelenmesi görevi kuruluşu itibariyle üstlenen bir kurum olması galerinin sürdürülebilirliğinin temelleri arasında yer almaktadır. Miras sanatçılarının yanı sıra temsil ettiği ve işbirliği yaptığı sanatçıların yapıtları için sertifika sistemi ile belgelenmesine devam etmektedir.

Geçen uzun yıllar içerisinde Evin Sanat Galerisi 200’ü aşkın sergi düzenlemiş ve 50’ye yakın sanatçının sergilerine ev sahipliği yapmıştır. Türkiye sanatının usta isimlerinden Naile Akıncı, Mehmet Aksoy, Neş’e Erdok, Mehmet Güleryüz, Nedret Sekban, Mustafa Horasan gibi isimlerin yanı sıra son yıllarda üzerinden durduğu fotoğraf sanatının önemli isimlerinden Ahmet Elhan, Orhan Cem Çetin ve Murat Germen ile önemli projeler yapmıştır.

Nuri İyem’in vefatından bugüne devam eden sanatçının adını yaşatmak adına düzenlediği Nuri İyem Resim Ödülü ise genç sanatçılar için görünür bir platform olmaya devam etmektedir.

25. yılına özel 2 Mart – 9 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek yeni sergisinde Rahmi Aksungur, Cansen Ercan, Temür Köran, Ahmet Elhan, Hakan Gürsoytrak, Orhan Cem Çetin, Murat Germen, Zulal, Emin Turan, Setenay Alpsoy’un özenle seçilmiş son dönem yapıtlarına yer verecektir.

Sanatseverler, yeni eserlerin keşfinin yanında Evin Sanat Galerisi’nin tarihine göz atacakları bu sergi 9 Nisan 20201 tarihine kadar görülebilir.

ankara psikolog