Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik

Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik
Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik

Tarihler:13 /09/2019

Adres: Tomtom, İstiklal Cad.No:211 Beyoğlu/İstanbul

Yer:Meşher

Meşher, 13 Eylül 2019’da açılacak “Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramik” sergisinde 13 sanatçının eserlerine yer veriyor. Odağında geçmişten günümüze anlatılan hikâyelerin yer aldığı sergi, sanatçıların yaratıcı gücünün sonsuzluğunu, kompozisyon repertuvarlarının zenginliğini ve yeni tekniklere yönelik arayışlarını 21. yüzyıl perspektifinden yansıtıyor. Kil, malzeme olarak köklü bir geleneğe sahip olsa da sergiye katkıda bulunan sanatçılar, seramiğin günlük kullanımda alışkın olunan işlevselliğinin ötesinde, malzemenin değişken doğasını açığa çıkarıyorlar.

İngiltere’de ilham verici ve yenilikçi bir sanat merkezi olarak kurulmuş Messums Wiltshire işbirliği ile Catherine Milner’ın küratörlüğünde hazırlanan sergi, 13 Eylül - 22 Aralık 2019 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek. Sergi açılışı ile eş zamanlı olarak aynı başlıkları taşıyan bir İngilizce ve bir Türkçe yayın da okurlarla buluşacak.

Sanatçılar: Sam Bakewell, Bertozzi & Casoni, Vivian van Blerk, Christie Brown, Phoebe Cummings, Bouke de Vries, Malene Hartmann Rasmussen, Klara Kristalova, Elsa Sahal, Kim Simonsson, Carolein Smit, Jørgen Haugen Sørensen, Hugo Wilson