Hollanda'dan Gelen Ses

Hollanda'dan Gelen Ses
27 Şubat 2018 / 20:30


Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi
Kale Mah. Gözcü Sok. NO:10 Altındağ - ANKARA
info@erimtanmuseum.org

Erimtan'da Hollanda'dan Gelen Ses:

Tuğa-Bos klarnet-piyano ikilisi Fazıl Say Sonat seslendirecek...

 

Erimtan Müzesi'nde 27 Şubat 2018 Salı akşamı  “Hollanda'dan Gelen ses” tınlayacak. Hollanda'da yerleşik klarnet virtüozu Emirhan Tuğa ile Hollandalı piyanist Edzo Bos, geniş bir yelpazede Fazıl Say'dan Franz Schubert'e, Adnan Saygun'dan Francis Poulenc'e uzanan renkli, zevkli bir program sunacak.

Yıllardır Hollanda'da yaşamasına karşın ülke kültürüne bağlılığı ve enstrümanındaki virtüoz icracılığı ile dikkati çeken bir klarnet solisti olan Emirhan Tuğa (d.1970)  genç piyanist Edzo Bos'la birlikte Hollanda'da yeni bir CD çıkardı. Tuğa bu CD'yi araştırma yaparak bulduğu, siparişle eser de yazdırdığı Türk bestecilerinin özgün klarnet yapıtlarından oluşturdu. Erimtan konserinde bu CD'de yer alan eserlerden bazıları da seslendirilecek.

Konserin açılışında uluslararası besteci-piyanistimiz Fazıl Say'ın dünya prömiyeri tanınmış klarnetçi Sabine Meyer tarafından Almanya'da yapılmış olan Klarnet Sonatı'ndan Istanbul Nocturne  ve  Capadoccia  seslendirilecek .

Bu konserin biletleri, Biletix ve pazartesi hariç her gün 10.00-17.00 saatleri arasında Müze Gişesi'nden alınabiliyor. Müze gişesinden her konser için 10 ve üzeri sayıda toplu bilet alanlara % 15 indirim yapılıyor. Bu indirim konservatuvar-müzik okulu öğretmen ve öğrencilerinin kimlik göstererek yapacakları tek alımlarda da geçerli .

Biletler:

Müze Gişesi: Pazartesi hariç her gün saat: 10.00 – 17.00  Tel: (312) 311 04 01)

Biletix: http://www.biletix.com/mekan/MB/ANKARA/tr