Fazıl Say Beethoven Maratonu - 02 Şubat - 03 Şubat - İstanbul

Fazıl Say Beethoven Maratonu -  02 Şubat - 03 Şubat    -   İstanbul

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, 2020 Beethoven yılı için Beethoven 'in tüm sonatlarını kaydettiği 11 CD’lik dev bir projeye devam ediyor.

2020 yılında insanlık tarihinin en büyük bestecilerinden olan Beethoven (1770-1827) 250 yaşında olacak. Beethoven’ın piyano sonatları müzik dünyasının önemli milat taşlarıdır. Beste ve yorumculukta pek çok devrimi içerir. Yıllarca süren dev bir çalışma disiplini gerektirir. Dünya üzeri sadece birkaç yorumcu, bu çalması çok zor sonatların tamamını kaydetmiştir.

Say tarafından büyük bir bölümünün kaydedildiği, kalanının da 2019 yılı içerisinde kaydedileceği  32 sonatın bir kısmının canlı performansı olan" Fazıl Say Beethoven Maratonu " Şubat ayında ilk kez CKM' de yapılacak.

Fazıl Say  Şubat ayında iki gün boyunca 8 konserle Beethoven'in farklı sonatlarını izleyiciler için yorumlayacak. Türk müzikseverlerin  bu sonatların bir kısmını Say’dan ilk kez dinleyeceği  "Fazıl Say Beethoven Maratonu ", günde 4 konserde bir gün içinde 10 -12 sonatın çalınacağı tam bir “maraton” olacak.

 

 

****CKM Küçük Salonda gerçekleşecek konserler için sınırlı sayıda bilet mevcuttur.