Escarteen Sisters (İspanya) - (Keman-Viyolonsel-Vokal)

Escarteen Sisters (İspanya) - (Keman-Viyolonsel-Vokal)

Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 16. yılında müzikseverlerin karşısına yine dopdolu bir programla çıkmaya hazırlanıyor. 

17 Temmuz/July  - Escarteen Sisters (İspanya/Spain) 
Flavia Escarteen (Vokal/Vocals & Viyolonsel/Cello)
Laia Escarteen (Vokal/Vocals & Keman/Violin)

Escarteen Sisters
Escarteen kardeşler, Flavia ve Laia iki kişi olmalarına rağmen; iki vokal, viyolonsel ve kemandan oluşan bir yaylıçalgılar dörtlüsü etkisine sahiptir. İspanya’nın Penedès bölgesinde, üzüm bağlarının arasında bir çiftlik evinde büyüdüler. Eserleri bu sessizlik içerisinde ortaya çıktı. 

Flavia, viyolonselci ve vokalist; Amat Santacana, Natalie Haas ve Mike Block’un öğrencisi. Laia, vokalist, kemancı ve perküsyoncu; Celestial Alias ve Carme Canela, Apel·les Carod, Pere Nolasc ve Oriol Saña’nın öğrencisi. Yakın zamanda Liceu Konservatuvarı’ndan mezun olacak. 

İkili müziğe, büyüdükleri yerden çok uzakta Belçika’da yaşayan büyükbabaları için şarkı besteleyerek başladı. Müzikleriyle coğrafi mesafeleri kısaltmak ve böylece bir yakınlık yaratmak isteyen Escarteen Kardeşler, Katalonya bölgesinde gerçekleşen çeşitli festivallere katıldılar. Ayrıca Avrupa turları ve konserler düzenlediler: Aphonia, Undàrius, Altacústic, EVA ve Vilafest bunlardan birkaçı. “Akustik Müzik Yarışması 2016”da birincilik ve Halk Ödülü kazandılar. Daha sonra kitlesel fonlama kuruluşu Verkami’nin desteği ile ilk albümlerini kaydettiler. Albüm, halk müziği, pop ve cazdan etkilenerek yapılan samimi bir koleksiyon. Şarkılar, Katalanca, İngilizce, İspanyolca ve Hollandaca.