Elektra - 21 Haz 2019 Cum 21:00 Kadıköy Boa Sahne, İstanbul

Elektra -  21 Haz 2019 Cum 21:00 Kadıköy Boa Sahne, İstanbul

Harvard Üniversitesi öğrencileri, Elektra’nın nefes kesen bir uyarlamasıyla Avrupa turnesinin ilk durağı olan İstanbul’da sizlere heyecan verici bir tiyatro deneyimi sunuyor. Oyunumuz İngilizce olarak sahnelenmektedir.

Oyun, İstanbul’dan sonra Londra ve Berlin’de sergilenecek. 

Balım Barutçu ve Ece Hakim’in yanı sıra diğer altı yetenekli oyuncunun sergilediği oyun, aile ve adalet kavramlarını irdeliyor.

Elektra, Lars Kraume’nin ödüllü filmi The Silent Revolution’ında da yer alan oyuncu ve yönetmen Isaiah Michalski’nin en son oyunu. Harvard Üniversitesi tiyatro bölümü öğrencisi Michalski, bu yıl dünyanın en prestijli staj programlarından biri olan Schaubühne staj programına katılma hakkını kazandı. Oyunda besteci Marie Carroll tarafından hazırlanan orjinal müzik canlı olarak sergilenecek.

Mitin Hikayesi
Binlerce yıl önce, Antik Yunan’ın güneyindeki Mycenae şehri Kral Agammemnon tarafından yönetiliyordu. Kralın eşi Clytemnestra ve dört çocuğu Iphigenia, Electra, Orestes ve Chrysothemis ile hüküm sürdüğü şehirde önceleri her şey yolundaydı. Ancak, kardeşinin eşi Helen’in Truva’ya kaçırılması üzerine, Agammemnon Antik Yunan ordusuna savaşma emri vererek ünlü Truva savaşını başlattı. Bu savaş, aralarında Agamemnon’un kızı Iphigenia’nın da bulunduğu pek çok masumun can vermesiyle sonuçlanacaktı. Agamemnon kızını savaşta stratejik avantaj elde etmek adına Yunan tanrılarına bağışladı. Savaşın bitmesi üzerine şehrine dönen kral, eşi Clytemnestra ve onun sevgilisi tarafından öldürüldü. Elektra, babasının danışmanının da yardımıyla en küçük erkek kardeşi Orestes’i kaçırılmasını sağladı. Amacı, bu kardeşini bir gün annesini öldürerek babasının intikamini alabilmesi için yetiştirmekti. On beş yılın ardından, Orestes kanlı kaderini yaşamak üzere Mycenae’ye dönmüştü. 

Yönetmen: Isaiah Michalski
Yardımcı Yönetmen: Lily Grob 
Yapımcılar: Ben Rosenthal and Lily Grob 
Oyuncular: Balım Barutçu, Ece Hakim, Ruva Chigwedere, Freddie MacBruce, Ben Milliken, Molly Peterson, Isaiah Michalski 
Müzik ve Ses Dizaynı: Marie Carroll
Dekor: Lily Grob
Kostüm Tasarım: Lily Grob 
Işık Tasarım: Sunny Levine 
Grafik Tasarım: Katie McClanan
Fotoğraf: Marlena Skrabak