Ebru – Mehmet Karakimseliler Krişna’da - 16 Mayıs - 16 Haziran

 Ebru – Mehmet Karakimseliler Krişna’da  - 16 Mayıs - 16 Haziran

" Giyilebilir Sanat, Tasarım ve Fotoğraf " sergisi 16 Mayıs’ta Ankara Krişna Sanat Merkezinde izleyicisiyle buluşuyor.

 

Bu sosyal sorumluluk projesine;

Tasarımcı EBRU KARAKİMSELİLER, giyilebilir sanat kapsamında, değerli sanatçı EFKAN BEYAZ’ın çizimleri ve kendi desenleri ile oluşturduğu yaz kreasyonu, fotoğraf sanatçısı MEHMET KARAKİMSELİLER ise siyah – beyaz fotoğrafları ile destek vermekteler.

 

Sergide satışa sunulacak eserlerden elde edilen gelirin tamamı Türkiye’nin Mühendis Kızları (TMK) projesini desteklemek amacıyla Limak Vakfı’na bağışlanacaktır.

 

Türkiye’nin Mühendis Kızları

 

Limak Vakfı, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak ve kız öğrencilerin mühendislik alanında daha fazla yer almalarını sağlayarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla 2015 yılından bu yana "Türkiye’nin Mühendis Kızları" projesini yürütüyor.

 

Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı EBRU ÖZDEMİR liderliğinde yürütülen projenin lise programıyla, Türkiye’nin farklı illerindeki liselerde, öğrenciler, öğretmenler ve veliler için mühendislik mesleğini tanıtıcı ve farkındalık yaratıcı faaliyetler gerçekleştiriliyor.

 

Projenin üniversite programı kapsamında ise, devlet üniversitelerinin bilgisayar, çevre elektrik-elektronik, endüstri, inşaat ve makine mühendisliği bölümlerinde okuyan kız öğrencilere burs imkânı ile birlikte mühendislik fakültesindeki eğitimleri boyunca kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak sertifika programı, İngilizce dil eğitimi, mentorluk desteği, staj ve istihdam imkânı gibi fırsatlar sunuluyor.

 Krişna Sanat Merkezi 

    Kennedy Cad. No:29/3 Kavaklıdere/Ank                                                          

    Tel: 0312 418 02 53

    Fax: 0312 419 48 00

    info@krisnasanat.com