Doğaçhane Tiyatro Sporu - 11 Oca 2019 Cum 20:30 - Tiyatrohane Sahne Modda, İzmir

Doğaçhane Tiyatro Sporu -  11 Oca 2019 Cum 20:30 - Tiyatrohane Sahne Modda, İzmirDoğaçhane-Tiyatro Sporu Karşılaşması, Tiyatrohane Sahne Moda’da!

Moderatör: Başak Fındıkçıoğlu 

Doğaçlama Takıl, Planlar Asla İşe Yaramaz! Tiyatro Sporu ABD ve Avrupa 'da, Theatresports ismi ile alternatif oyun mekânlarında seyircilere sunulan "Modern Doğaçlama Tiyatro" ya ait bir gösteri türüdür.

Oyuncuların takımlara ayrılıp birbirleri ile "Müsabaka" etmesi mantığına dayanır. Bir birbirinden farklı turlar (round) doğaçlama olarak oynanır. Her turun kendine özgü önceden belirlenmiş¸ kuralları bulunmaktadır. Bir Tiyatro Sporu gösterisinin en temel özelliği seyircinin aktif katılımının sağlanmasıdır. Bu gösterilerde seyirci doğaçlamaları yönlendirir ve fikirleri ile doğaçlamaları belirler. Her tur seyirciden alınan bir fikir (oyuncunun doğaçlamayı başlatması için, oyuncuya yol gösterecek herhangi bir fikir - mekân, nesne, durum, yönelim vs.) doğrultusunda şekillenir. Tiyatro Sporu gösterisi asla tekrar etmez. Her şey o oyuna ve o seyirciye özeldir. Bu sebeple her oyun birbirinden farklıdır. 

Ekipte uzun süredir beraber çalışan birbirinden farklı karakterlerde ama tek bir amaç için yola çıkmış çılgın üyeler var. Çılgın diyoruz çünkü doğaçlama tıpkı hayat gibi plansız, sürprizlerle dolu ve kontrol edilemez. Bu durumu kabullenmek ve bu çılgın dünyanın farkında lığına erişmek için bazı normallik sınırlarını esnetmeye ihtiyaç var. Görünenin arkasındaki iletişim biçimleri ve hayata dair her şey Doğaç hane ile sahnede vücut buluyor. Üstelik seyirci de bu işin içinde...

Doğaçhane, seyircilerini bu çılgın çarkın içine alıp onlarla birlikte oynuyor.

Moderatör: Başak Fındıkçıoğlu 
Oyuncular: Melike Çerçioğlu Bilgiç
Vahap Polat
Nilüfer Bilgili
Livio Jr. Angelisanti
Oytun Cebeci
Burcu Aktürk
Enis Yazar 
Tuna Kurt
Emre Onikioğulları
Ersin Yıldız
Yavuz Erkut
Ayşegül Selçuk
Sevgi Girgin
Şeref Altınay