Bilkent Senfoni Orkestrası & Nil Venditti ve Fazıl Say - 22 Ağu 2019 Per 20:30 D-Marin Turgutreis, Muğla

Bilkent Senfoni Orkestrası & Nil Venditti ve Fazıl Say - 22 Ağu 2019 Per 20:30 D-Marin Turgutreis, Muğla

Bodrum Muzik Festivali, 22 Ağustos Perşembe günü, D-Marin Turgutreis’de; Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası ve solist Fazıl Say ile açılıyor. Programda Ludwig van Beethoven’ın 3. piyano konçertosu ve Mendelssohn’un en bilindik eserlerinden 4. Senfonisi (Italian) yer alacak.

Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında hem piyanist hem de besteci yönüyle bir dünya yıldızı haline gelen Fazıl Say, Warner Classics’in seçkin sanatçılarından… Bodrum Müzik Festivali’nin gelişiminde büyük payı olan sanatçı, bu yıl festivalin Onur Ödülü’nün de sahibi olacak. Bilkent Üniversitesi’nin özgün bir sanat projesi olarak kurulduğu günden bu yana, sanat yaşamımıza her yıl 50’yi aşkın etkinlikle katılan Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO), bugüne dek konserleri, televizyon ve radyo kayıtları ve yayınladığı 40’ın üzerinde CD ile seçkinleşti. 2009’da “UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi” ilan edilen BSO’yu açılış akşamında Nil Venditti yönetecek. 2015’te Premio Claudio Abbado Genç Müzisyenler Yarışması’ndaki birinciliğiyle ünü hızla yayılmaya başlayan Venditti, 2017’de de George Enescu Filarmoni Orkestrası ile birlikte Bükreş Jeunesses Musicales’de onurlandırıldı. Genç şef, gelecek sezon, Fazıl Say ile birlikte gerçekleştireceği konserde Camerata Salzburg’u yönetecek. 

Fazıl Say’ın engin deneyimiyle, Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın dinamizminin birleştiği Açılış Konseri, festivalin başladığının müjdesini yayacak.