ASKIDA MÜZE EĞİTİMİ VAR! - Erimtan arkeoloji müzesi

ASKIDA MÜZE EĞİTİMİ VAR! - Erimtan arkeoloji müzesi

‘ASKIDA MÜZE EĞİTİMİ VAR!’

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi açıldığı günden beri sosyal sorumluluk bilinciyle dezavantajlı bölgelerdeki okullardan öğrencileri ücretsiz olarak müze eğitimi ile buluşturuyor. “Askıda Müze Eğitimi Var!” girişimi ile dilerseniz siz de bu öğrencilerin alacakları müze eğitimine destek olabilirsiniz. Yapacağınız her 20 TL’lik katkı, uzman eşliğinde müzeyi keşfetmesini ve eğitim atölyesinde sanatla buluşmasını kapsayacaktır.

Müze Eğitimi nedir?

Müze eğitimi; müzede sergilenen eserler ile ziyaretçiler arasında bağ kurmak, müze ortamından eğitim amacıyla faydalanmak, müze aracılığıyla toplumu aydınlatmak ve topluma ‘akılcı eğlence’ olanakları sunmak için müzelerde, müze uzmanları tarafından çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik yapılan eğitimlerdir.

Erimtan Müzesi’nde müze eğitimi nasıl yapılıyor?

4-14 yaş arasındaki öğrenciler okul gruplarıyla, müze eğitimcisi eşliğinde müzeyi gezerler. Gördükleri eserlerin hikâyelerini dinledikten sonra eğitim atölyesinde kendi sanat eserlerini üretip, günün hatırası olarak yanlarında götürürler. Atölyelerde çocuklar, hayal güçlerini geliştirecek sorulara cevap ararken, kendi mitolojik kahraman kuklalarını, sikkelerini, Roma harfleriyle dilek tabletlerini tasarlarlar. Böylelikle okul dışı öğrenme gerçekleşmiş, çocuklar sınıf arkadaşlarıyla birlikte keyifli vakit geçirirken, müze deneyimini yaşamış olurlar.

‘Askıda Müze Eğitimi Var’a nasıl katılabilirsiniz?

Katkılarınızı müze gişesine yapabilir ve sonucunda adınıza veya hediye etmek istediğiniz kişinin ya da kurumun adına sertifika alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için; etkinlik@erimtanmuseum.org'a mail atabilirsiniz ya da (0312) 311 04 01 numaralı telefonu arayabilirsiniz