3. CRR Uluslararası Gitar Festivali

3. CRR Uluslararası Gitar Festivali
Cemal Reşit Rey Konser Salonu, sanata ve sanatçıya verdiği destekle müzikseverlerin beğenisine sunduğu 3. CRR Uluslararası Gitar Festivali’nin kapılarını 16 Kasım’da açıyor.

Festival, üç gün boyunca dünyaca ünlü gitar sanatçılarını misafir edecek. İçeriği açısından dünyanın en önde gelen gitar festivali olma yolunda giden organizasyonda konserlerin yanında, önemli gitarist ve gitar eğitimcileri tarafından ustalık sınıfı çalışmaları da yapılacak.16-18 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan festivalde günümüzün en önemli gitaristleri arasında sayılan gitaristler İspanyol gitarist Marco Socias ve İgnacio Rodes’in yanında festivalde İtalya’dan Salvatore Seminera, Arjantin’den Latin müziğin duayenlerinden Ricardo Moyano, Venezuela’dan Gabriel Gullien, Fransa’dan Laurent Boutros gibi gitaristler performans sergileyecekler.

Ayrıca, Türkiye’nin yetiştirdiği ve dünyada birçok önemli salonlarda verdiği başarılı konserlerle ülkemizi temsil eden gitaristlerimizden Sinan Erşahin, flüt sanatçısı Nihan Atalay ile gitar-flüt ikilisi olarak, adı Bilkent’le özdeşleşmiş ve birçok önemli projeye imza atan Kağan Korad, bandaneon sanatçısı Tolga Salman ile gitar-bandaneon ikilisi olarak festival boyunca konserler verecekler. Diğer taraftan Türkiye’deki gitar dünyasının vazgeçilmez isimlerinden Melih Güzel ve Hüsrev İsfendiyaroğlu da verecekleri konserlerle festival programında yer alıyorlar. Bu seneki festivalde sadece klasik gitar değil Flamenko dalında da konserler olacak. Bu kapsamda Türkiye’de Flamenko Müziğe gönül veren ve en önemli Flamenko gitaristlerinden Ezgi Anıl dansçı Burcu Özbalkan ile gitar-dans ikilisi olarak ve Ilgaz Benekay da Flamenko müzikleriyle seyirciyle buluşacaklar. Türkiye’nin en önemli gitarist ve gitar eğitimcilerinden olan Mehmet Gürgün vereceği ustalık sınıfı dersleriyle festivale büyük katkı sağlayacaktır.