WhatsApp’dan kullanıcıları memnun edecek bir özellik!

iOS uygulamasını güncelleyen WhatsApp, kullanıcıları memnun edecek pek çok yeni özelliği yayladı ve gelecekte yayınlanacak bazı özellikler için de ipuçları vermiş oldu.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS uygulamasını 2.18.100 sürümüne yükseltti. Yalnızca iOS 8 ve üzeri işletim sistemleri ile çalışan cihazlar için yayınlanan güncelleme, WhatsApp iOS uygulamasına hem yeni özellikler ekledi, hem de yakında gelecek özelliklerin bir önizlemesini sağladı.

Güncelleme beraberinde WhatsApp, durumları yanıtlama seçeneğini de geliştirdi. Eski sürümlerde sadece resim, video ve GIF gönderebilen kullanıcılar, son güncelleme ile birlikte sohbet penceresinde gönderebildikleri tüm eklentileri durum yanıtlama seçeneğinde de gönderebilecekler.

WhatsApp’ın iOS kullanıcılarına gelecekte sunacağı bir diğer özellik de çoklu sesli mesaj oynatma olacak. Bu özellik sayesinde bir sohbetten üst üste sesli mesajlar aldığınızda ilk gönderilen sesli mesajı oynatmaya başladığınızda WhatsApp, tüm sesli mesajları otomatik olarak oynatacak.


WhatsApp güncellemesinin kullanıcıları en çok heyecanlandıran özelliği WhatsApp’ın son dönemde uygulamalar arasında oldukça popüler olan karanlık mod seçeneğini test etmeye başlamış olması. Ancak özellik henüz alfa aşamasında ve tüm kullanıcılara yayınlandığında tamamen farklı bir görünüme sahip olabilir. Ancak genel alfa aşamasında bile oldukça olumlu dönüşler alındı. Elimizden bir süre daha elefonları düşüremeyeceğiz gibi!